Utkání začalo svižně
a překvapivě. Mladíci z Plzně se ujali vedení hned
v první minutě, a připomněli tak domácím, že na obranné hře by do startu ČFL, do kterého zbývají ještě tři týdny, měli zapracovat.

Proti Spartě byl vidět především Martin Voráček. Ve středu převzal žezlo útočník Filip Řezáč. Ten
v 17. minutě vyrovnal, když si naběhl na Grobárův centr z přímého kopu. Také jeho druhý gól, krásné přehození vyběhnuvšího gólmana hostí v 34. minutě, znamenal vyrovnání, protože Písečtí mezitím inkasovali znovu. Hattrick uzavřela písecká desítka o další čtyři minuty později, když za brankovou čáru dotlačila míč vyražený po pokusu Miroslava Grobára. A nemuselo zůstat pouze u čísla tři. Filip Řezáč před koncem první půle stačil ještě nastřelit tyč plzeňské branky.

Ještě jeden gól však do přestávky padl. V 41. minutě se o něj postarala nová tvář ve žlutomodrém dresu Lukáš Havel, který využil další z mnoha centrů Miroslava Grobára. Druhý poločas již přinesl pouze kosmetickou korekci - Plzenští na konci zápasu snížili na konečných 4:3.

FC Písek – FC Viktoria Plzeň jun. 4:3 (4:2)

Branky: 17., 34. a 38. Řezáč, 44. L. Havel – 1. Hašek, 26. Hejda, 90. Havel.

Sestava FC Písek: Rondzik (46. Coufal) – Šlehofer, Havel (46. Holub), Edge (46. Kalášek), Řehák (46. Zeman) – Sajtl, Milec (46. J. Held), Grobár (46. Hlinka), Bálek (46. Hrachovec) – Voráček (46. Němec), Řezáč.

Sestava FC Viktoria Plzeň jun.: Šampalík – Debellis, Teršl, Novák, Nikola – Romario (46. Skála), Kule, Hejda (65. Graiciar), Kopřiva (60. Havel) – Hašek, Matějka (67. Krušina).