Třikrát už letos museli závody na poslední chvíli odvolat kvůli nepřízni počasí, jednou odjeli MR jednotlivců za velké oblevy.

Další pokus chystají na sobotu, kdy se na rybníku Pařezitý v rekreačním středisku CK Topinka pojede třetí a zároveň závěrečný závod mezinárodního mistrovství republiky dvojic.

Klimatické podmínky tentokrát konečně opravdu vypadají slibně. „Snad už jsme si letos smůlu vybrali,“ doufá hlavní organizátor závodu Miroslav Topinka. „Na rybníku je holá ledová plocha. Obleva spolu s pátečním deštěm slila všechno dohromady, takže se nemusíme držet minulého tvaru dráhy. Místa máme dost. Podmínky by měly být dobré,“ pochvaluje si.

Hodně slibuje také předběžná startovní listina. Letos poprvé se na českém území představí v akci oba bratři Antonín a Jan Klatovští. „Starší Antonín se vrátil z dalekého ruského Togliatti, kde v neděli obsadil v závodě Grand Prix vynikající sedmé místo a jako jediný ze zbytku světa se dokázal vklínit mezi rozjetou ruskou mašinu. Celý zbytek Evropy skončil až za ním,“ připomíná Topinka vynikající výsledek české ledařské jedničky.

Jeho mladší bratr Jan vyhrál poslední závod domácího šampionátu jednotlivců v sobotu v Hamru na Jezeře a spolu budou jednoznačně největšími favority závodu.

Největšími protivníky jihočeské sourozenecké dvojice by měli být výborní Poláci. Bezpochyby kvalitního pilota Miroslawa Daniszewskiho s největší pravděpodobností doplní ještě kvalitnější: účastník letošní Grand Prix Grzegorz Knapp. „U něj pouze čekáme na potvrzení účasti. Předběžný příslib máme,“ připomíná Topinka.

Dramatickou podívanou ale slibují i další dvojice. Obhájci titulu Jan Pecina a Lukáš Volejník z Osečné ztrácejí po dvou závodech jediný bod na mladou nadějnou dvojici Andrej Diviš – Petr Klauz. Andrej Diviš v neděli v Hamru na Jezeře obsadil druhé místo a stal se tak poprvé v kariéře mistrem republiky jednotlivců. Dále se představí další dvě české dvojice Lukáš a Radek Hutlovi a Martin Běhal s Robertem Růžičkou. Startovní listinu doplní rakousko – německý pár Thomas Rathgeb s Markusem Jellem.

Start sobotního závodu je ve 13 hodin. Případné aktuální informace budou k dispozici na webových stránkách www.speedwaya-z.cz.