Šachový maratón byl rozdělen do devíti kol a hrál se švýcarským systémem až do večerních hodin. Mezi nejvýše nasazené hráče patřili Leonid Vološin (Elo 2465, ŠK AD Jičín), Jan Šuráň (2312,  ŠK JOLY Lysá nad Labem), Josef Přibyl (2334, ŠK Holdia Praha), Svatopluk Svoboda (2315, TJ Praha–Pankrác), ale i domácí Adolf Lacina (Elo 2211, ŠACHklub Písek).

Zajímavým startujícím na tomto turnaji byl určitě dvacátý druhý nasazený hráč, bývalý přední československý cyklista a účastník Závodu míru Zdeněk Bartoníček (Elo 2005)  z oddílu ŠK Líně, který se v plejádě kvalitních hráčů rozhodně neztratil (v konečném pořadí skončil na 12. místě se ziskem šesti bodů).

Mezi startujícími byla také jedna žena – Růžena Přibylová z oddílu Holdia Praha  (celkově skončila na 25. místě se ziskem 5,5 bodu).
Písecká Sladovna byla svědkem celé řady zajímavých bojů a o výsledku vždy nerozhodovala výše Ela favorita, ale často  nervozita a i trocha šachové štěstěny. Nejdůležitější, ale i nejnapínavější boje byly k vidění v závěrečných kolech turnaje.

Do  konečného pořadí určitě promluvily napínavé výhry Přibyla nad Trepkou a Rosenzweigem v osmém a devátém kole nebo bojovná remíza Svobody se Šuráněm v posledním kole či výhra Vološina nad Plášilem rovněž v závěrečném kole.

Konečné pořadí 14. ročníku turnaje O pohár starosty města Písku:

1. Svatopluk Svoboda  (BH 44,5, TJ Praha – Pankrác) 7,5,  2. Leonid Vološin  (BH 43, AD Jičín)  7,5,  3. Josef  Přibyl (BH 41, Holdia DP Praha) 7,5 bodu.

Konečné pořadí – nejlepší hráč – Jihočech:

1. místo Adolf Lacina (BH 46,  ŠACHklub Písek) 6,  2. Antonín Samec (BH 39, ČZ Strakonice) 6, 3. Vladimír Rosenzweig (BH 37, Sokol Tábor) 6 bodů.

Konečné pořadí – nejlepší Jihočech – junior:

1. místo Tomáš Válek (Sokol Tábor) 5,  2. Vojtěch Jandl (Šachový spolek Bechyně) 3,5,  3. Vladimír Bosák (ŠACHklub Písek) 3 body.

Umístění píseckých hráčů v hlavní kategorii:

6. místo Adolf Lacina 6, 22. Roman Grill  5,5, 33. Jiří Jareš 5, 36. Miloš Kratochvíl 5, 42. Radek Matějka  4,5, 47. Božetěch Sporka, 51. Milo Mieczyslaw 3, 52. Daniel Mareš  3,  57. Vladimír Bosák 3 (všichni ŠACHklub Písek), 64. Ivo Klement  2,5,  71. Milan Eliášek 2,5, 76. Václav Riedl (všichni  DDM Písek) 2 body.