Tento běh má velkou tradici a pevně stanovený termín, vždy druhou sobotu v měsíci říjnu. Je součástí Jihočeského běžeckého poháru a akce ČUS "Sportuj s námi". Počasí vyšlo parádně a podzimní sluníčko běžce doprovázelo po celé trati.

Chyšecký atlet Patrik Bouška.

Chyšecký atlet Patrik Bouška. Foto: Josef Fuka

V programu byly všechny věkové kategorie a hlavní závod byl na 10 000 m, který byl zároveň Mistrovstvím Jihočeského kraje na 10 k m v silničním běhu na certifikované trati V tomto běhu startovalo přes 179 běžců a běžkyň (136 mužů a 43 žen) a mezi nimi i chyšecký vytrvalec Pavel Novotný. Ten si v závodě nevedl vůbec špatně a jeho čas 40:08 min. (vloni 40:40 min.) znamenal celkové umístění na 24. místě (vloni na 21. místě) a výborné druhé místo (vloni čtvrté místo) ve své věkové kategorii M 50-59 let.

Po závodě se chyšecký vytrvalec vyjádřil ke svému výkonu a umístění následovně: "S časem 40:08 min. je spokojenost, protože se chystám na maraton, druhé místo v kategorii je dobré. Rád běhám kolem vody. Snažil jsem se běžet kilometr za čtyři minuty, a nebýt závěrečného stoupání, tak jsem měl čas pod čtyřicet minut."

Pořadí na stupních vítězů v jeho věkové kategorii bylo následující:

1. Roman Hommer, Děti Kleti 39:09 min., 2. Pavel Novotný, TJ Chyšky 40:08 min., 3. František Sýkora, Dobřejovice 40:18 min.

Nově byl také vypsán závod juniorů a juniorek na trati 2 000 m a tak chyšecká atletika měla také zastoupení v této kategorii chlapců. V té startoval i chyšecký Patrik Bouška. I hned po startu se usadil na čele závodu společně s dalším soupeřem. Během závodu se střídali na udávání tempa i v čele závodu. V závěru pak byl v cílové rovince Bouška pomalejší a doběhl si tak pro druhé místo, kterým obhájil loňské umístění v tomto běhu. Po závodě pronesl: "Během závodu jsme se střídali na čele závodu a udávali tempo. V závěrečné rovince však byl soupeř rychlejší."

Josef Fuka