A právě v táborském družstvu hostovali junioři Patrik Bouška a Ondřej Kohout z atletického oddílu TJ Chyšky a milevský dorostenec Štěpán Pokorný. Atleti z Čertovy hrbatiny si tak na sušickém oválu poprvé v životě vyzkoušeli soupeření s druholigovými atlety.

První své dva druholigové body získal hned v úvodní disciplíně Patrik Bouška, který v běhu na 10 000 m doběhl na devátém místě v čase 40:36,28 min. Tento čas je jeho ustavujícím neboť tuto trať běžel na dráze poprvé v životě. V průběžných letošních juniorských tabulkách kraje je to nejlepší čas, mezi muži je čtvrtý a v republikových tabulkách juniorů je to sedmý nejlepší čas.

Po závodě si chyšecký vytrvalec jen povzdechl: "Běžel jsem špatně. Byl to pro mě těžký závod."

Druhý chyšecký junior, Ondřej Kohout, se v druholigové premiéře postavil na startovní čáru v běhu na 1 500 m. Po dobrém výkonu během závodu doběhl do cíle na jedenáctém místě v čase 4:23,69 min. Tímto časem je v průběžných juniorských tabulkách kraje na třetím místě a v ČR je to 26.místo.

Oba atleti si pak ještě v závěru dne zaběhli štafetu na 4x100 m, která ve složení Bouška, Cabadaj, Kohout, Toman doběhla ve třetím rozběhu čtvrtá v čase 48,99 sec.

V družstvu Vodních staveb rovněž hostoval milevský dorostenec Štěpán Pokorný, který ve skoku dalekém skočil 629 cm a obsadil v dálkařské soutěži šesté místo se ziskem pěti bodů pro družstvo. Ve své parádní disciplíně pak skočil do výšky 183 cm a obsadil sedmé místo se ziskem čtyř bodů. Milevský skokan pak ještě absolvoval dvoustovku a zde ve třetím rozběhu vyhrál v čase 23,02 sec. a celkově obsadil šesté místo se ziskem pěti bodů. Zaběhnutý čas na 200 m je letošním nejlepším dorosteneckým výkonem v kraji a druhým výkonem mezi muži.

Táborské družstvo mužů v prvním kole obsadilo druhé místo se ziskem 179 bodů za první TJ Stodůlky Praha, která získala 197 bodů. Další pořadí: 3. PSK OLYMP Praha "B" 146 b., 4. AK Škoda Plzeň "B" 134 b., 5. TJ Lokomotiva Beroun 114 b., 6. TJ Spartak Vlašim 110 b., 7. Spartak Praha 4 "B" 39 b., 8. TJ Sokol Kolín-atletika 0 b.