Hrálo se podle pravidel florbalové unie na 2 x 8 minut. V soutěži chlapců startovalo sedm družstev, která byla rozdělena do dvou skupin.
Skupinu „A“ tvořila družstva: ZŠ E. Beneše Písek, ZŠ a MŠ Husovo náměstí Písek – Sýčci, ZŠ T. G. Masaryka Milevsko – Strongmen a ZŠ Protivín.

Tuto skupinu jednoznačně vyhráli kluci z písecké Benešovky, kteří byli jako vítězové krajského kola Orion Cupu  jasnými favority celého turnaje.

O druhé místo ve skupině byl velký boj mezi píseckou Husovkou a Milevskem. Utkání skončilo nerozhodně 1:1, a tak zásluhou lepšího skóre skončila Husovka druhá a Milevsko třetí. Protivín obsadil  čtvrté místo.

Utkání ve skupině  „A“:

ZŠ E. Beneše a MŠ Písek –  ZŠ J. Husa a MŠ Písek–Sýčci 4:0, –  1. ZŠ T. G. Masaryka Milevsko –Strongmen 5:0, – ZŠ Protivín 3:1. ZŠ J. Husa a MŠ Písek  – 1. ZŠ T. G. Masaryka Milevsko 1:1, – ZŠ Protivín 5:0. 1. ZŠ T. G. Masaryka Milevsko – ZŠ Protivín 5:1.

Konečné pořadí ve skupině:

1. ZŠ E. Beneše a MŠ Písek 12:1  9, 2. ZŠ J. Husa a MŠ Písek – Sýčci 6:5 4, 3. 1. ZŠ T. G. Masaryka Milevsko – Strongmen 6:7  4, 4. ZŠ Protivín  2:13  0 bodů. Do finále turnaje postoupila ZŠ E. Beneše a MŠ Písek, do bojů o třetí místo ZŠ J. Husa a MŠ Písek a o páté místo 1. ZŠ T. G. Masaryka Milevsko.

Ve skupině „B“ hrála družstva ZŠ Chyšky, ZŠ Bernartice a Draci z Čimelic. Výsledky: ZŠ Chyšky – ZŠ Bernartice 2:0. V prvním utkání měli více ze hry chyšečtí kluci a zaslouženě vyhráli brankami Víta Strouhala a Václava Dvořáka.

ZŠ Chyšky – Draci z Čimelic 1:0. Pokud by v tomto utkání vyhrály Chyšky, měly by jisté finále. Taková byla prognóza tohoto střetnutí. Ve vyrovnaném zápase byli kluci z Čertovy hrbatiny úspěšnější a brankou Víta Strouhala postoupili do finále turnaje.

ZŠ Bernartice – Draci z Čimelic 2:1.

Tabulka skupiny „B“:

1. ZŠ Chyšky  3:0  6, 2. ZŠ Bernartice  2:3  3, 3. Draci z Čimelic 1:3 0 bodů. Do finále postoupily Chyšky, do bojů o třetí místo Bernartice a o páté místo Čimelice.

Utkání o 5. – 6. místo: Draci z Čimelic – 1. ZŠ T. G. Masaryka  Milevsko–Strongmen 2:0. Utkání o 3. – 4. místo: ZŠ J. Husa a MŠ Písek–Sýčci – ZŠ Bernartice  3:0.

Finále: ZŠ Chyšky – ZŠ E. Beneše a MŠ Písek 3:1. Benešovka byla v tomto střetnutí favoritem. Kluci z Čertovy hrbatiny začali finále opatrně a s ostychem.

Ten z nich ale  spadl, když po pěkné akci otevřel skóre Vít Strouhal – 1:0. Na obrat v utkání měla Benešovka při vyloučení chyšeckého Maška.

Během přesilovkových dvou minut však gól nedala a naopak po brejcích dvakrát inkasovala. Branky Chyšek vstřelili Patrik Čapek a Václav Dvořák. A to ještě Dvořák neproměnil nařízenou penaltu.

V závěru utkání sice Písek snížil, ale Chyšečtí další vyložené šance neproměnili. Chyšky tak vyhrály a postoupily do tzv. eliminace O pohár ministra školství, která se uskuteční v úterý 24. dubna v Třeboni.

JOSEF FUKA