V úterý 15. září 2020 se za velmi teplého a slunečného podvečera na Městském stadionu v Prachaticích uskutečnil atletický přebor Prachatic 4, který uspořádal domácí atletický oddíl Atletika Prachatice. Na tyto závody se vydal i chyšecký Matěj Bouška, který je věkem ještě v kategorii přípravek. V Prachaticích však soutěžil s mladšími žáky.

Jeho první disciplínou byl běh na 150 metrů v kategorii mladších žáků. Po pomalejším startu se usadil na druhé pozici a po vyběhnutí zatáčky se snažil snížit náskok domácího prachatického běžce Filipa Krejčího. Ten však svůj náskok udržel, a tak chyšecký atlet doběhl druhý v čase 22,8 vteřin, což byl nejlepší čas v kategorii přípravek a zároveň Matějův nový osobní rekord. V průběžných letošních republikových tabulkách časů, které jsou ručně měřené, se zařadil na 5. - 6. místo a v krajských tabulkách dokonce na 2. - 3. místo.

Druhou disciplínou chyšeckého Boušky byl skok vysoký. Nutno poznamenat, že tuto disciplínu ještě nikdy neabsolvoval a při rozeskakování se teprve seznamoval s technikou skoku flop. V soutěži s mladšími žáky tedy začal na základní výšce 100 centimetrů, kterou zdolal hned prvním pokusem podobně jako všichni ostatní výškaři. Další postupnou výškou bylo 105 centimetrů a i tu skočil Matěj opět prvním pokusem. Následná zvyšování laťky zvládl Matěj Bouška bez problémů. Jedinou komplikací mu byla výška 123 centimetrů, kterou chyšecký atlet překonal na třetí pokus. Jeho největší soupeř Filip Krejčí z domácího oddílu již 129 centimetrů neskočil, a tak se Matěj stal rázem vítězem soutěže. Protože byl Matěj už jistým vítězem soutěže, rozhodl se pokořit výšku 131 centimetrů, která by znamenala průběžné druhé místo v jihočeských letošních tabulkách v kategorii přípravek a dokonce třetí místo v republikových tabulkách. A i když sto jedenatřicet centimetrů nadělalo chyšeckému skokanovi řadu vrásek na čele, na třetí pokus dokázal laťku přeskočit tak, aby pevně zůstala na svém místě.

Matěj Bouška se stal vítězem soutěže mladších žáků a v kategorii přípravek se zapsal v průběžných republikových tabulkách na skvělé třetí místo a v kraji je dokonce druhý.