Pořadatel vypsal věkové kategorie dle svého uvážení a ne podle kategorií Českého atletického svazu. No a tak se stalo, že chyšecký Matěj Bouška, věkem ještě přípravka, startoval v kategorii mladších žáků. V běhu na 800 m mu tak byli soupeři věkově již starší. Trať vedla po asfaltových chodníčcích a v některých místech, v důsledku drobného deště, také klouzala. Po startovním povelu vyběhl vpřed a ujal se vedení Jan Kovář ze SKI KLUBU ŠUMAVA.

Svůj náskok před ostatními neustále navyšoval a cíle proběhl jako vítěz v čase 2:51,80 min. Chyšecký přípravkář se srdnatě držel ve skupince, která bojovala o druhé až čtvrté místo. Běželi se dva čtyřistametrové okruhy a Bouška byl po prvním kole na čtvrtém místě, ale stále měl na dosah oba běžce na druhém a třetím místě. Trať v úvodní části okruhu vedla do mírného táhlého kopečka a v závěru klesala do cílové rovinky. Chyšecký závodník zaútočil na své soupeře právě při seběhu a dostal se v cílové rovince na bronzovou pozici, útočil i na druhého závodníka, ale v cíli mu chyběli asi tři metry. I tak však zisk třetího místa může považovat za úspěch.

Pořadí na stupních vítězů pak bylo následující: 1. Jan Kovář, SKI KLUB ŠUMAVA 2:51,80 min., 2. Tomáš Křemen, Mladá Vožice 3:04,46 min., 3. Matěj Bouška, TJ Chyšky 3:07,18 min.

Josef Fuka