Závod na 21, 0975 km si také vybral chyšecký veterán a vytrvalec Pavel Novotný, který startoval ve věkové kategorii 50-60 let. Tato trať byla zařazena do série závodů Jihočeského běžeckého poháru 2019. Start se uskutečnil na náměstí J. Hrubého a povrch tratě byl převážně asfaltový. Běželo se bez dešťových kapek a dokonce počasí se chvílemi i "protrhávalo". Hlavními sponzory závodu byly Město Kardašova Řečice a Plzeňská pivnice.

Chyšecký maratónec si na trati půlmaratónu vedl znamenitě a ve své věkové kategorii doběhl na skvělém třetím místě v čase 1:36:37,77 hod., i když jeho hodnocení po doběhnutí tak optimistické nebylo: "Třetí místo nemůže zakrýt špatný dojem z běhu a času. Vyzkoušel jsem si, že po čtrnácti dnech pauzy běžet závodně 21 km není jednoduché." Dodejme ještě, že chyšecký vytrvalec doběhl na celkovém 47. místě ze 102 účastníků při tempu 4:35 min. na kilometr.

Pořadí v jeho kategorii bylo na stupních následující:

1. Roman Hommer, Děti Kleti 1:21:53,41 hod., 2. Libor Kalný, České Budějovice 1:28:31,47 hod., 3. Pavel Novotný, TJ Chyšky 1:36:37,77 hod.