Po celou dobu historie závodu je shodný profil trati. Po krátkém, mírném seběhu od startu následovalo první krátké stoupání na metu prvního kilometru, které bylo předzvěstí další trasy. Další stoupání čekalo závodníky na třetím kilometru v Dolních Počernicích, táhlé stoupání v Hrdlořezích směrem na Tábor dlouhé zhruba jeden kilometr začínalo druhou těžší polovinu tratě. Po prudkém seběhu z Tábora následoval od 7,5. kilometru obávaný výběh „Hrdlořezák" a mnohé nováčky na trati překvapilo, že táhlé stoupání pokračovalo prakticky až několik stovek metrů před cíl. Trasa běchovického závodu vyžaduje zkušenosti, taktickou vyzrálost, vůli a bojovné srdce. Převýšení tratě bylo 103 m. Termín závodu se v historii několikrát měnil, aby se nakonec ustálil na poslední zářijovou neděli.

V mistrovském závodě MČR v silničním běhu na 10 km v kategorii juniorů byl technickým delegátem vybrán i chyšecký junior Patrik Bouška. Druhý chyšecký junior, Ondřej Kohout, který na loňském MČR dosáhl svého životního úspěchu, když v cíli doběhl na vynikajícím desátém místě v ČR v čase 36:31 min. a mezi dorostenci byl druhý, musel letošní ročník odříci v důsledku dlouhodobého zranění zádových svalů.

A tak chyšecký oddíl měl v mistrovském závodě na startu jen Patrika Boušku, který si nevedl špatně a do cíle doběhl mezi juniory na 22. místě v ČR v čase 38:54 min., čipový čas byl 38:51 min. V celkovém pořadí mezi muži, juniory, ženami a juniorkami doběhl na 85. místě a mezi muži a juniory byl na 77. místě. V cíli Bouška prohodil: "Byl protivítr a docela mi dal zabrat.

Mistrovský titul a zlatou medaili mezi juniory si vybojoval Jan Skalička ze Sportingu Příbram v čase 32:26 min., druhý skončil Roman Pazdera z TJ Sokol Kolín-atletika za 32:35min. a třetí doběhl Martin Zajíc z USK Univerzity Brno v čase 33:03 min.

Ve veřejném závodě startoval v kategorii mužů i chyšecký vytrvalec a veterán Pavel Novotný. Ten desetikilometrovou trať zaběhl v čase 40:51 min.-čipový čas měl 40:43 min. (vloni měl čas 41:32 min.) a umístil se na celkovém 123. místě, mezi muži na 121. místě (vloni na 271. místě), ve své kategorii M 54 na velmi pěkném 14. místě (vloni na 13. místě).