Za krásného, téměř jarního počasí, se na tento přebor rozjel i chyšecký junior Patrik Bouška. V letošní halové sezóně si již zaběhl 800 m a 3 000 m. Tentokrát jel do hlavního města s cílem zaběhnout si mimo soutěž patnáctistovku s muži, žádný jiný cíl ohledně času si nedal. Dobře věděl, že po sobotním hokejovém střetnutí těžko zaběhne nějaký lepší čas.

Na 1 500 m mužů se odprezentovalo celkem 28 běžců a tak pořadatel uskutečnil tři rozběhy, dva po devíti startujících a jeden s deseti běžci. První běh byl prakticky Přebor Ústeckého kraje a v něm běžci bojovali o mistrovské medaile. Zbylé dva rozběhy měli obsazení běžců z jiných krajů naší ČR.

Chyšecký Bouška byl zařazen do třetího rozběhu, v kterém běželo devět atletů. Po startovním výstřelu se chyšecký atlet usadil v čelní, vedoucí skupince a jeho běh vypadal dobře. Zhruba tři kola před cílem však opouštěl vedoucí pozice a bylo již jasné, že se v nohách projevuje sobotní hokejový zápas. V závěrečném kole se ještě jednou pokoušel o zrychlení, ale nakonec doběhl do cíle na sedmém místě v čase 4:36,56 min. Po závodě se vyjádřil: "Během závodu se mi dobře dýchalo, asi proto, že jsem se šel rozklusat a rozcvičit ven před halu na sluníčko. V závěru rychlého běhu jsem již začal cítit jak mi tvrdnou nohy, asi ze včerejšího hokejového zápasu v Táboře."

Josef Fuka