Do jablonecké haly se rozjel i chyšecký junior Patrik Bouška. Po prezentaci 77 přihlášených běžců rozdělil pořadatel vytrvalce do osmi rozběhů a chyšecký atlet byl zařazen do rozběhu číslo sedm, který byl dle výkonnosti druhým nejlepším. Po startovním výstřelu se Bouška usadil na čele a dlouhou dobu táhl pole svých soupeřů. Po polovině tratě ho však předběhla šestice závodníků, která začala udávat tempo. Chyšecký junior se snažil tempo této skupince držet, ale to ho stálo mnoho sil a v závěru již nestačil a v tomto běhu doběhl na desátém místě, jako druhý junior, v čase 10:17,13 min. V celkovém pořadí pak obsadil 27. místo, jako třetí junior, ze 77 zúčastněných běžců.

Táborská radost na Zličíně (s č. 11 dvougólový útočník Emanuel Tolno).
Táborsko si v přípravě zajistilo skalp druholigového Sokolova

Po závodě zklamaně hodnotil svůj závod: "Táhl jsem závod, ale nakonec mě předběhla skupinka šesti běžců, které jsem se snažil držet. Na jejich tempo jsem však nestačil, zatavil jsem se a doběhl desátý."