Účastníky soutěže byli studenti a studentky jednotlivých středních škol a učilišť z okresu Tábor.

V této soutěži reprezentoval svou školu VOŠ a SŠ COP Sezimovo Ústí i chyšecký junior, atlet Patrik Bouška. Studenti soutěžili v těchto disciplínách: 60 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 4x200 m, výška, dálka a vrh 3 kg a 5 kg koulí. Chyšecký běžec reprezentoval svou školu ve 2. rozběhu na 1 500 m. V tomto rozběhu se vytvořila čelní pětičlenná skupinka běžců a v ní běžel i Bouška. Udávala celkem svižné tempo. V závěrečné fázi závodu však chyšecký běžec, pro své nachlazení a rýmu, nestačil na zrychlení svých soupeřů a doběhl do cíle na pátém místě v čase 4:40,8 min. a celkově obsadil páté místo se ziskem 675 bodů pro hodnocení své školy.

V závěru se běžela štafeta na 4x200 m. Štafeta VOŠ a SŠ COP Sezimovo Ústí ve složení Bouška, Šindl, Růžička, Horčička zaběhla čas 1:50,5 min. a získala 998 bodů, když ve druhém rozběhu byla šestá a celkově skončila devátá.

Pozávodě se Bouška ke svému startu ve Středoškolském poháru vyjádřil: "Můj výkon nic, moc. Byla zima, a ačkoli se mi tempo soupeřů zdálo velké, bylo pomalé, čas pouze 4:40,8 min. Štafeta byla lepší a se školou jsme se umístili na celkovém pátém místě."

VOŠ a SŠ COP Sezimovo Ústí s chyšeckým Bouškou v konečném pořadí obsadila pěkné páté místo se 6 800 body ze dvanácti zúčastněných družstev SŠ.

Josef Fuka