Po sobotním zápase, ve kterém Písek zvítězil 27:25 odpovídala Eliška Brožová na otázky Píseckého deníku.

Po velkém boji jste vyhrály, jaký byl třetí zápas této semifinálové série?

Řekla bych, že to bylo super utkání se šťastným koncem pro náš tým. Jsme rády, že to takhle vyšlo a dokázaly jsme soupeře na našem hřišti porazit.

První dva zápasy na půdě soupeře jste prohrály. S čím jste šly  do tohoto duelu?

Samozřejmě že jsme chtěly vyhrát, protože kdyby se nám to nepodařilo, tak by série skončila. Tímto vítězstvím jsme si vynutily čtvrtý zápas, ve kterém se znovu pokusíme vyhrát. Chceme vítězit, dokud to jen půjde (smích).

Závěr utkání byl hodně dramatický. Čím to bylo, že náskok o pět gólů se rázem ztenčil na jednobrankový?

Soupeř na nás vytáhl obranu, čímž jsme se nedostaly ke střelám z dálky, které nám dost vycházely, takže jsme musely naše útočné akce zrychlit, a to nás stálo dost sil. A už to pak nebylo jako před tím.

V závěru utkání to byly velké nervy, zvláště, když Chrenková v poslední minutě snížila na 26:25. Naštěstí jsme pak udržely míč a těsně před koncem ještě vstřelily uklidňující gól.

V zápase jste byla velkou oporou píseckého týmu, jak se chytá proti střelkyním Poruby, jako jsou Tóthová, Chrenková či Hrbková?
 

Samozřejmě to bylo hodně náročné, neboť střely od těchto hráček jsou prudké a umístěné. I proto jsem se v přípravě na utkání hodně  dívala na video a sledovala, kam tyto hráčky nejčastěji střílejí. Prostě abych věděla, co od nich můžu čekat.

Jak samotné střetnutí  ukázalo, i hráčky těchto zvučných jmen byly dost nervózní, protože několik jejich střel šlo, naštěstí pro nás, daleko mimo branku.

Postaraly jste se o to, že házenkářky Poruby neplánovaně zůstanou v Písku o den déle a sehrají zde i čtvrté semifinále…

Jsme rády, že se nám povedlo Porubu porazit a že si zahrajeme i čtvrté utkání. A já doufám, že se nám opět bude dařit, i když po fyzické stránce to bude hodně těžký zápas. Je to hodně náročná série.