Čtyřiadvacátý ročník Lublaňského maratonu, který se pyšní prestižní zlatou známkou Gold Label Marathon, byl zároveň mistrovstvím Slovinska.

Celkové pořadí ovládli bezkonkurenčně afričtí běžci. „Obsadili prvních osm míst,“ rekapituluje za bratrskou dvojici ze Sokola Č. Budějovice Pavel. „Vítězný Etiopan Woldaregay však časem 2:07,29 zaostal o více než dvě minuty za traťovým rekordem.“ Na výborném třináctém místě přiběhl do cíle Martin Frelich (2:41,40). Šestatřicátý skončil Pavel Frelich (2:52:19h). Ve své věkové kategorii nad 45 let nenašel Martin zejména díky zrychlení v závěru závodu žádného přemožitele. „V cíli se mezi nás dostal jen jediný běžec, a tak jsme přivezli domů dva cenné kovy.“

Jihočeši výborně reprezentovali ČR, Jihočeský kraj i svůj mateřský Sokol České Budějovice. „Hlavně jsme ale spokojení s umístněním i s časem,“ říkal unavený v cíli Martin Frelich a s úsměvem na tváři dodal: „Naštěstí v naší věkové kategorii už neběhají Keňané.“