Třiadvacáté kolo druhé hokejové ligy svedlo ve skupině Západ dohromady oba jihočeské týmy, Vajgar Jindřichův Hradec a HC Tábor. Úspěšnější byli hostující Kohouti, které přijel z Tábora na stadion u Vajgaru podpořit velice slušný počet fanoušků. Ti svým miláčkům vytvořili téměř domácí prostředí, i když zahanbit se nenechala ani méně početná skupina jindřichohradeckých příznivců.

Táborské fandy rozveselil v páté minutě obránce Škopek při přesilové hře. Klid na hostující hokejky přinesl v šestnácté minutě Jakub Matušík, kdy přidal druhý gól Kohoutů. „Zápas rozhodla úvodní přesilová hra Tábora, kdy jsme nestačili včas přistoupit k jejich obráncům a nešťastná vlastní branka na 0:2. Pak už se to těžko otáčelo, i když kluci bojovali až do poslední minuty. Snad to zaregistrovali i diváci a zápas se jim líbil," vyjmenoval jindřichohradecký trenér Jaroslav Brabec klíčové momenty zápasu.
Tábor přijel k Vajgaru bez svého aktuálně nejlepšího střelce Krätzera a na své střelecké schopnosti se tak musel rozpomenout Jakub Matušík, jemuž to zatím nelepí tolik, jako v předchozích sezonách. Po čtyřech minutách druhé třetina však využil další přesilovou hru a přidal třetí gól Tábora. Zároveň to byl jeho druhý gól v utkání.
„Myslím, že jsme měli celý zápas pod kontrolou a neměli jsme výraznější problém. Snad pouze při jindřichohradeckých přesilovkách. Hráli je výborně a nás podržel brankář Klestil," říká trenér Tábora Tomáš Matušík. Přesilovky hokejistů Jindřichova Hradce opravdu nebyly vůbec špatné, scházelo jen lepší zakončení. „Také jsme si vypracovali stoprocentní šance, ale gól jsme z nich nedali. Je to holt sport," nedělá si velkou hlavu z neproměněných příležitostí domácí kouč Brabec.
Kromě přesilových her si ovšem jeho svěřenci příliš brankových příležitostí nevypracovali. S výjimkou dvou pěkných gólů Ferebauera a Lazorišáka. Ty padly při plném počtu hráčů na ledě. „Tábor má kvalitní mužstvo, což je vidět i na jeho postavení v tabulce. Byl lepší, ale my jsme se mu dokázali postavit. Myslím, že jsme nepodali špatný výkon," je přesvědčen Brabec, který své hráče pochválil za bojovnost.
Podobný názor má i jeho táborský protějšek. „Nevím, jestli jsem od soupeře čekal víc. Postavení v tabulce naznačuje, že kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy musí být," přitakává Matušík. Sám však přiznává, že v říjnu na táborském ledě byl Vajgar pro jeho svěřence podstatně tvrdším oříškem k rozlousknutí. „U nás měl Vajgar v týmu Kotašku, Jindru i Jasečka a určitě měl větší sílu než nyní. Byl to těžší zápas," souhlasí táborský trenér.
Právě klíčoví obránci, kteří u Vajgaru působili na začátku sezony, nyní mužstvu chybí. „Tábor je v jiné situaci než my, protože má stabilizovaný kádr, se kterým hraje celou sezonu. My naopak optimální složení obrany stále hledáme a není vůbec jednoduché tým poskládat. Musíme situaci brát takovou, jaká je," uvažuje reálně Jaroslav Brabec.
O osudu sobotního utkání bylo rozhodnuta prakticky už v polovině utkání poté, co Radek Seidl zvýšil již na 4:0. Hráči Tábora poté přestali hrát kolektivně a v závěru třetiny postili Vajgar do tlaku. Ten pak snížil Ferebauerem na tříbrankový rozdíl. Svého trenéra tím Kohouti pořádně namíchli. „Za stavu 4:0 se hráči zbláznili, to nebyl hokej ale anarchie. V kabině jsem musel hráčům domluvit," čílil se trenér Tábora.
V kabině musela být pořádná bouřka, protože v úvodu třetí třetiny se Tábor vrátil ke své hře a vytáhl stav až na 1:6. Poslední slovo měl však jindřichohradecký Lazorišák, který dál skóre definitivní podobu po nádherné přihrávce Zicha. „Zich mě nalákal na střelu a pak krásně předložil puk Lazorišákovi do prázdné brány. Moc hezky zahrané, musím jenom smeknout," uznal sportovně gólman Tábora Tomáš Klestil.
Po šesté obdržené brance opustil led brankář Vajgaru Kůdela a své místo přepustil Kubešovi. „Hynek si natáhl úpon a nemohl ve hře ze zdravotních důvodů pokračovat. Kubeš se ale k tomu postavil čelem a také tam měl nějaké parádní zákroky," vysvětlil střídání brankářů trenér Vajgaru Brabec. Zároveň kvituje, že mohl vyzkoušet pětici svých juniorů. „V tom vidím velké plus tohoto zápasu. Myslím, že všichni z nich obstáli," těší Jaroslava Brabce.
„Přijeli jsme do Hradce vyhrát, což se nám celkem v pohodě podařilo, takže jsme spokojeni," odcházel ze stadionu spokojený Tomáš Matušík.
Dnes druhá liga pokračuje dvacátým čtvrtým kolem. Tábor hostí od 18 hodin Jablonec, Jindřichův Hradec hraje v Řisutech.