Chyšecký atlet Patrik Bouška.Na trati závodu nechyběl vodní příkop. Toho se nadějný atlet obával nejvíce a předem avizoval, že bude ztrácet na své soupeře především na této překážce. Technika překonávání překážek je poměrně náročná, stačí jediná nepozornost, špatný přeskok, překážka nespadne jako při sprinterských závodech, a pak následuje nepříjemný pád.

Bouškův osobák na této trati naznačoval, že by mohl běžet o medaile. Jasným favoritem závodu byl však Vít Moučka ze SKOKu Jindřichův Hradec, který měl lepší zaběhnutý čas. Ten se po výstřelu startéra usadil na čelo závodu a na své soupeře získával každým metrem náskok a cílem proběhl na prvním místě v čase 11:07,16 min.

Chyšecký atlet se zařadil po startu na druhou pozici, za ním běžel Jaromír Louma z TJ Lokomotivy Veselí nad Lužnicí, s kterým na loňském přeboru Bouška prohrál stříbro. Během závodu však Louma na chyšeckého běžce ztrácel čím dál více a tak si Bouška doběhl pro stříbrnou medaili v čase 11:28,90 min., třetí v čase 12:00,43 min. skončil Jaromír Louma.

V cíli si pak chyšecký atlet jen povzdechl: „Škoda toho nachlazení a velké rýmy. Molo to být ještě lepší.“