Přesto Jihočešky prohrály 29:31. Po utkání odpovídala jedna z klíčových hráček píseckého týmu na otázky Píseckého deníku.

Prohrály jste s hratelným soupeřem, i když jste pomýšlely na dva body. Kde vidíte příčiny tohoto neúspěšného výsledku?

Určitě jsme měly vyhrát, všichni čekali, jsme získáme dva body a polepšíme si v tabulce soutěže. Senec nezahrál nic překvapivého, věděly jsme, že mají dobrou spolupráci s pivotmankou a že mají v týmu výbornou střelkyni Dubajovou. Hned na začátku jsme vyhořely v obranné činnosti, kde nám právě tato hráčka dala bez problémů tři branky.

My jsme jejich pivotmanku špatně hlídaly a soupeřky tak využily každé naší chyby. A co nás již dlouhou dobu trápí, je zakončování jak z rychlých útoků, tak z vyložených šancí. I proto jsme se Sencem prohrály.

Diváci se shodli na tom, že z vaší strany postrádali nějaký signál, moment překvapení, kterým byste soupeřky zaskočily. Vždyť v minulé sezoně to fungovalo. Proč tomu tak není i nyní?

Na tréninku tyto věci nacvičujeme, ale v zápase se nám je nedaří prosazovat. Když se vrátím k minulé sezoně, to jsme byly po několika sezonách spolu již sehrané, jenomže tato sezona je naše první s novými děvčaty, které nahradily ty, co odešly jinam. Nevíme o sobě tolik, jako jsme věděly v zápasech minulého ročníku interligy.

To jsme praktikovaly zažité signály, každá z nás už věděla, co udělá spoluhráčka, kam si naběhne, kam jí má poslat míč a podobě. Ale teď máme nový tým, takže pracujeme na základních signálech jako jsou kříže a podobně. Nic složitého nemůžeme vymýšlet. Musíme začít takto a pak to snad půjde lépe.

Úvod prvního poločasu vám nevyšel, prohrávaly jste o dvě branky, ale kolem dvacáté minuty jste naopak o tři góly vedly. Proč jste si tento slibný náskok nedokázaly pohlídat?

No právě. Postihla nás desetiminutovka, ve které jsme soupeřkám odevzdávaly balony, vyrobily jsme spoustu technických chyb, střílely jsme z nepřipravených pozic a hráčky Sence toho využívaly k zakládání rychlých útoků na naši branku. Soupeř otočil výsledek až příliš snadno, bez větší námahy. Ani ho to moc nebolelo.

V závěru střetnutí jste se brankově dotáhly na soupeře, myslíte si, že kdyby se ještě hrálo několik minut, tak byste získaly nějaký bod?

Já myslím, že ano. V závěru střetnutí jsme se dostaly do takové bojovné vlny, kdy jsme začaly stahovat náskok soupeře. Kdyby se utkání ještě hrálo o nějakou minutu déle, asi bychom dokázaly ještě s výsledkem něco udělat. Jenomže na kdyby se nehraje, zápas trvá šedesát minut a pro nás to, bohužel, bylo málo.

Neměly jste začít hrát presink na soupeře o něco dříve, prostě to risknout, protože prohrát o dva nebo čtyři góly už nehraje takovou roli, ne?

Možná jo. Je to ale riskantní. Stále jsme prohrávaly o dva nebo tři góly, to je pak buď, a nebo.

Vstřelila jste devět branek a z několika šancí trefila tyč soupeřovy branky. Kdyby z toho byly góly, mohly jste i vyhrát…

Při každém tréninku procvičujeme zakončení, ale není to nic platné. V předchozích třech zápasech s Mostem nás vychytala Dominika Müllnerová a od té doby se to s námi neustále táhne. Asi nám chybí větší sebevědomí.

V příštím kole hrajete na hřišti silné Poruby. Jaké to bude utkání?

Těžké. Na druhou stranu  Poruba je nyní tak trochu nalomená, nemá takové výsledky, jak si před sezonou představovala. Možná mají v týmu nějaké problémy, ale to nás nemusí zajímat. My se plně soustředíme na utkání a pokusíme se sehrát s favoritem vyrovnaný souboj.