Dlouholetý úspěšný trenér ČEZ CT Tábor a reprezentace Stanislav Bambula byl jmenován do funkce sportovního ředitele klubu.
Novým trenérem mládeže se stává Michal Bednář, čerstvý absolvent FTVS Univerzity Karlovy, kde se specializoval na trenérství cyklistiky. Trenéři Richard Koberna a Jindřich Komárek u týmu zůstávají a táborští činovníci chtějí využívat i zkušeností Ondřeje Vobory.
Ke změnám dochází také v kádru samotných cyklistů. Dobrou zprávou je, že vítěz Toi Toi cupu a bronzový medailista z mistrovství Evropy v cyklokrosu Jakub Skála podepsal s ČEZ CT Tábor novou smlouvu a jihočeský klub bude reprezentovat i v nadcházejících dvou sezonách.
Po operaci neprůchodné tepny v noze se k tréninku a závodění vrací Ondřej Bambula.
Naopak další závodník Michael Boroš se rozhodl pro odchod z táborského klubu. „Chci to zkusit v nějaké zahraniční stáji, nic konkrétního ale ještě nemám," prozradil Deníku odchovanec ČEZ CT Tábor. Na letošním lednovém republikovém šampionátu v cyklokrosu si Michael Boroš dojel v kategorii elite pro bronzovou medaili. Rok předtím byl druhý. „Michael je dobrý závodník a doufám, že se prosadí. Moc mu to přeji, i když jednoduché to mít nebude. Ne všechno je v Belgii tak růžové, jak to vypadá," myslí si šéf táborských cyklistů Čestmír Kalaš.
Své by k tomu podle Kalaše mohl říct například Martin Bína, jemuž minulá sezona nevyšla. „Jiným případem je naopak Ťoupalík, kterému angažmá v belgickém týmu prospělo, a bylo by dobré, kdyby Boroš šel v jeho šlépějích," uvažuje Kalaš.
„Mojí hlavní motivací pro odchod do zahraničí je posunout se výkonnostně dál. Láká mě účastnit se závodů v Belgii a Holandsku a poměřovat tam síly s nejlepšími světovými závodníky," vysvětluje své rozhodnutí Boroš.
Vloni druhý nejlepší muž Toi Toi cupu ovšem válí i na silnici. V loňském roce se stal mistrem ČR v silniční cyklistice v kategorii do 23 let a s myšlenkou přechodu na silnici cyklokrosař několikrát koketoval. „Hlavní disciplínou pro mě zůstane cyklokros, silniční kolo využiji v létě především jako tréninkový prostředek," definuje své priority Michael Boroš.
Na mistrovství světa v Táboře skončil Boroš třináctý. Tím však pro něho sezona neskončila. Prakticky až do konce února objížděl Boroš závody v zahraničí. „Teprve před týdnem jsem si dal konečně pauzu. Mistrovství světa pro mě bylo vrcholem a bylo trochu těžké motivovat se na další závody, když jiní už odpočívali. Ale zvládl jsem to. Teď si budu užívat klid bez jakýchkoliv sportovních aktivit ještě asi čtrnáct dní a pak se začnu zvolna připravovat na novou sezonu," říká Michael Boroš.