Start závodu se uskutečnil ve 13.30 hodin, o necelých čtyřicet minut už k obecnímu úřadu dobíhali první běžci. Byl mezi nimi také Petr Fouček z Písku. „Dneska se mi běželo krásně, i ten kopec byl dobrý,“ narážel na trasu závodu. Ta vedla přes nedaleké Kukle, Paseky, Nuzov a Žďár a zahrnovala v sobě jak stoupání, tak seběhy.

Do cíle Petr Fouček doběhl s časem pod třicet osm minut a ve své kategorii obsadil třetí místo. „S výsledkem jsem spokojený,“ řekl s tím, že se jedná o jeho oblíbený závod. „Poprvé jsem tu byl před třinácti lety,“ zmínil tento Jihočech a dodal, že běhu se věnuje zhruba patnáct let. „Jezdil jsem na kole a v rámci zimní přípravy jsem začal běhat, po čase jsem kolo upozadil a dneska už spíše běhám,“ řekl.

Spokojená s letošním ročníkem byla také starostka Tálína Jana Študentová. „Akci bych hodnotila úspěšně. Může se zdát, že pětatřicet účastníků není mnoho, ale jednak deset kilometrů neběhá každý, to už je trošku náročnější běh, jednak se v posledních letech vznikly závody jiné, které nám závodníky ubírají. I tak si ale myslím, že účast byla slušná,“ řekla o akci, s níž zde začali před dvaceti lety.

Dodala, že na svědomí jej má místní sportovní oddíl s názvem Triatlon team Tálín, který zde s podporou obce organizuje také závody v duatlonu a triatlonu. „Ten se tu bude v příštím roce konat dokonce již potřicáté,“ poukázala na další akci, která se koná za pomoci Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ. „Ta pomoc je významná. Třeba ten triatlon má náklady v desítkách tisících korun – jsou v tom úplné uzavírky silnic, akce se účastní spousta pořadatelů, kterým je třeba dát alespoň nějakou symbolickou odměnu, občerstvení. Bez pomoci ČEZu by to nešlo vůbec dělat,“ řekla starostka Tálína a pozvala na letošní poslední akci, která se zde bude v rámci projektu Oranžový rok konat.

„Půjde o Vánoční běh kolem Tálíňáku, který se koná každoročně na Štěpána. Trať je dlouhá čtyři celé šest kilometrů, to už je pro amatéry přívětivější. Akce je spojená i s pochodem kolem Tálínského rybníka, užít si tak lidé mohou příjemnou procházku a povzbuzovat při tom běžce,“ uzavřela Jana Študentová povídání.