Zálohu Písku nečekal lehký soupeř. Tým vedený trenérem Markem Supem zajížděl k venkovnímu utkání do Zlivi, kde hraje svá domácí utkání místní Olešník.

Domácí, kteří jako jediní dokázali porazit lídra soutěže Protivín, byli mírnými favority. Písečtí přicestovali k zápasu v málo oblíbeném počtu jedenácti hráčů. Do branky oranžovo-bílých se po dvoutýdenní odmlce vrátil Martin Kukrál.

První třetina začala opatrně z obou stran. Nikdo se nechtěl dopustit zbytečných chyb, které by mohly ovlivnit celé utkání. V 7. minutě dostali hosté k dispozici první přesilovou hru, kterou se jim bohužel nepodařilo využít. Písečtí nabuzení tlakem, který si dokázali vytvořit díky přesilovce, stále častěji zamykali  domácí v jejich třetině, z čehož plynul další faul domácích.

Na hrací plochu nastoupila  opět přesilovková formace hostí, které se ale znovu nedařilo využít této výhody. Během první třetiny se už nic zvláštního nepřihodilo, a tak byl stav stále bezbrankový.

První minuty druhé třetiny začaly pro Písecké výborně. Obránce Hnyk vybojoval míček ve středu hřiště, přihrál volnému Jakubovi Novákovi na vrcholek levého kruhu, ten nic nevymýšlel, vystřelil míček skrz chumel hráčů a ten skončil až za bezmocným brankářem Mičanem – 0:1.

Hosté se však neradovali ze svého vedení moc dlouho. Dvě minuty poté se radovali také domací hokejbalisté, kteří srovnali na 1:1. Ve 24. minutě se dostal míček k obránci Supovi, který našel lobem na útočné modré Milana Růžičku, který tvrdou střelou překonal  domácího brankáře – 1:2.

Postupem času se na domácích hráčích začala projevovat nervozita a to vyústilo ve 27. minutě k další početní výhodě. Přesilovková formace hostí se usadila v útočném pásmu, začala roztáčet kolotoč, který se zastavil u obránce Supa. Ten vystřelil svou obávanou střelu směrem na Mičana, před brankářem míček výborně tečoval mezi betony hostující Vlášek a bylo to 3:1 pro Písek.

Ještě před druhou sirénou přišla další rána pro domácí. Ve 29. minutě přidal svůj druhý gól Milan Růžička, díky skvělému napadání v útočném pásmu –  1:4.

Hosté začali třetí třetinu s jasným úmyslem, a to udržet současný stav, popřípadě navýšit své vedení. A to se jim ve 37. minutě povedlo. Lukáš Vlášek výborně vystihl rozehrávku soupeře, na nic nečekal, vystřelil ostrý projektil, na který byl domácí gólman bezmocný – 1:5.

Písečtí, jako by uspokojeni svým náskokem, přestali běhat a z toho vyústilo snížení z hole domácího Ruprechta na  2:5. To však bylo ze strany domácích vše a hosté si tak dokráčeli pro své páté vítězství v sezoně.

Branky a nahrávky: 19. Vavroch (Čipera), Ruprecht (Čipera) – 18. Novák (Hnyk), 24. Růžička (Sup), 27. Vlášek (Sup, Mergl), 29. Růžička (Vlášek, Bárta), 37. Vlášek. Střely: 25:35, vyloučení: 6:4, využití: 1:2, v oslabení: 0:0, počet diváků:10.

Sestava HC ŠD Písek B: Kukrál – J. Bárta, Sup, Procházka, Hnyk – Novák, Mergl, Kocourek, Zábranský, Vlášek, Růžička, Bíba,
Trenér píseckého týmu Marek Sup k zápasu uvedl:

„Chtěl bych moc poděkovat všem zúčastněným hráčům, předvedli skvělý týmový výkon. Svůj dík bych chtěl zároveň adresovat našemu brankáři, který po delší pauze absolvoval a odchytal výborné utkání. Jedinou kaňkou na této výhře je přístup některých hráčů, ten mě velmi mrzí."

MAREK SUP