Béčko hokejbalistů HC ŠD Písek napodobuje A-tým, stejně tak i dorost, který postoupil do finále své soutěže. Béčko Písku porazilo Olešník 9:1 a celou sérii vyhrálo 3:0.  Střely na branku 28:45, branky z přesilovek 1:2, v oslabení 0:2.

Záloha Písku odcestovala k zápasu se dvěma mečboly v zádech k utkání do Zlivi, kde svá střetnutí odehrává tým Olešníku. Tým Švantláku nastoupil bez svých stálic Libora Máši, Pavla Tanicse a nemocného Lukáše Volfa, zato posílený o hráče A-týmu, a plánoval ukončit tuto semifinálovou sérii v co nejkratší možné době.

Začátek střetnutí patřil jednoznačně domácím, ti se do svého soupeře od prvních sekund pustili s velkou vervou a dali najevo, že se nechtějí s touto sérií jen tak rozloučit.

Rychlým pohybem si vynutili i první přesilovou hru a měli šanci vstoupit do utkání správnou nohou. Jenomže hra ve čtyřech není píseckým borcům nijak cizí, což potvrdil kanonýr David Všetečka, který z bezprostřední blízkosti bekhendem snadno prostřelil Mičana – 0:1.

I přes rychlou branku se  Olešník nevzdal a bojoval dále, však také probíhala teprve 3. minuta hry. Opticky byli domácí stále lepší, nepříjemně napadali soupeře, ale to k vyrovnání nevedlo, naopak. V 9. min. byla na hřišti elitní formace Písku, míček se posunul po ose D. Všetečka – M. Zábranský a ideální pas Habart beze zbytku využil –  0:2.

Tento gól již napověděl, jakým směrem se bude zápas ubírat. Najednou převzali otěže zápasu do svých rukou písečtí hráči a poslední minutu zakončili ve velkém stylu. V čase 14:19 hosté neuvěřitelně vyšachovali obranu Olešníka a do prázdné brány pohodlně skóroval David  Všetečka –  0:3.

Že se hraje a bojuje do posledních vteřin ukázala druhá lajna Švantláku. První tutovka Lukáše Záleského nevyšla,  ale vteřinku před koncem si vyjel Jirka Mergl zpoza brány a propasíroval míč do sítě –  0:4.

Do druhé části zápasu nastoupil Olešník s novou akvizicí v brance z důvodu zranění Mičana. Písek se však s pohodlným náskokem neuspokojil a pokračoval s otevřenou střelnicí. Necelých třicet vteřin uběhlo od vhozené buly a Habart svým druhým gólem překonal náhradníka v brance domácích – 0:5.

V polovině 17. minuty začala početná série vyloučení. Písečtí měli výhodu přesilovky pět na tři, třetí řada se usadila v útočném pásmu soupeře, Bíba přihrál na dobře postaveného Růžičku a ten přízemní střelou zvýšil na 6:0 pro Písek.

To byl nevydařený start pro novou akvizici v brance modrobílých. Olešník ve druhé třetině ukázal svou slabou stránku hry, a to jsou jsou početná vyloučení. Od stavu 0:6 byl zápas velmi neurovnaný a často přerušovaný. Na další branku se čekalo až do 26. minuty, Bíba přihrál Růžičkovi a ten si  svou střelou vybral růžek domácí svatyně – 0:7.

Napínavé a vyrovnané zápasy mezi oběma mužstvy byly zapomenuty, teď  už se jen čekalo, na jakém čísle v kolonce vstřelených branek se zastaví rozjetý písecký expres.

Do druhé pauzy chyběly necelé dvě minuty a Písek opět udeřil, jmenovitě po asistenci  Kobližky se trefil Záleský a esteticky zakončil třetinu stejně jako první, výsledkem 0:4.

Do třetí třetiny vstupovalo písecké béčko s jasnými úkoly, zbytečně nefaulovat, vyvarovat se případných slovních výlevů a hlavně nepřijít k újmě na zdraví, což by za rozhodnutého stavu mrzelo dvojnásob.

Ačkoliv zranění se hráčům Švantláku vyhnulo, zbytek domluvy již splněn nebyl. Místo klidného dohrání zápasu a ukázky hokejbalových akcí, se již tradičně oba týmy  spíše předháněly v počtu udělených trestných minut.

Olešník se dostal v polovině 37. minuty do výhody čtyř proti třem, avšak ani v tomto případě nedokázal střelecky uspět a naopak opět inkasoval. Ve hře v oslabení se David Všetečka přímo vyžívá, jeho samostatná akce skončila, jak jinak, brankou, takže si připsal druhý hattrick ve dvou zápasech.

V čase 40:36 se o poslední gólovou tečku bohužel nepostarali Písečtí, kteří nedovršili tolik žádanou desítku. Byli to naopak domácí, kteří čestným úspěchem, ačkoliv je třeba zmínit, že s velkým štěstím a několika odrazy od obránců červeno-černých, poslali míč za záda jinak bezchybného gólmana Kukrála – 1:9.

Ten si sice čisté konto nepřipsal, ale více ho zajímalo, jako celý tým, konečné vysoké vítězství. Záloha Písku si po několika letech zahraje vysněné finále. Soupeřem týmu od Otavy bude Olymp Jindřichův Hradec B.

První dva zápasy se hrají ve dnech 12. a 13. května na hřišti v Písku. O přesných časech obou střetnutí budeme čtenáře informovat. Tímto zveme příznivce Švantláku na finálové boje o mistrovský titul v 1.OHbL.

Branky vítězů: Všetečka 3, Habart 2, Růžička 2, Mergl, Záleský.

Sestava Písku: Kukrál – Sup, Martin Všetečka, Vlášek, Růžička, Procházka, Bíba – David Všetečka, Habart, Zábranský – Kobližka, Záleský, Mergl – Novák, Kolář, Kocourek.

JAKUB NOVÁK