Sršni nastoupili v domácím prostředí proti dlouholetým účastníkům druhé ligy. Oba týmy přicestovaly v oslabené sestavě a obě utkání měla stejný průběh. Po vyrovnané první čtvrtině přišel ve druhém období nástup Sršňů a bylo po zápase.

Druhé poločasy se už jenom dohrávaly z povinnosti.  Střelecky se dařilo píseckým hráčům hlavně proti Rokycanům, kterým nadělili neuvěřitelných sedmnáct  trojek a vyhráli 104:68.

Trenér píseckého týmu Milan Matějka k zápasům uvedl:

„I když byli hosté v oslabených sestavách, tak především výhra nad Rokycany je velice cenná a v konečné tabulce se nám bude hodit. Teď už se musíme soustředit na tradiční zimní vrchol sezony – derby se Strakonicemi. Doufejme, že naplníme Sršní arénu a diváci budou konečně odcházet z haly spokojeni."

SOKOL SRŠNI PÍSEK – BK BEROUN 87:58 (17:16, 31:13, 25:18, 14:11)

Body Písku: Duda 19 (3), P. Šlechta 17 (3), Vartecký 14 (4), Špičák 11, Běle 9, Švejda 6, Výkruta 4, R. Šlechta 3, Čech a Štefanský po 2.

SOKOL SRŠNI PÍSEK – SKB ROKYCANY 104:68 (26:18, 35:12, 26:13, 17:25)

Body: P. Šlechta 24 (6), Vartecký 15 (3), Švejda 12 (2), Běle 11 (1), Čech a Duda po 10 (2),  Voldán 9 (1),  Sahan 5, Jirsa 4, Výkruta a Špičák po 2.

Písecké béčko jednou vyhrálo v zápasech proti týmům z čela tabulky  oblastního přeboru. V sobotu Sršni přehráli dosud vedoucí tým soutěže z Humpolce, ale nedokázali si poradit s chytře hrajícím celkem Pelhřimova.

SOKOL SRŠNI PÍSEK B – JISKRA HUMPOLEC 58:46 (18:12, 11:13, 14:11, 15:9)

Body Písku B: Englický 21 (3), Kostohryz 18 (2), Tóth 9 (1), Čáp 6,  Nahodil 4.

SOKOL SRŠNI PÍSEK B – BK PELHŘIMOV 51:63 (15:20, 11:11, 17:21, 8:11)

Body Písku B: Englický 20 (3), Kostohryz 14, Tóth 9 (1), Nahodil a Čáp po 4.

Písečtí kadeti U17 přivítali v extralize soupeře, kteří mají v tabulce podobné postavení, a tak se chtěli rehabilitovat za nepodařené zápasy v Plzni a na USK. V jejich snažení jim nemohl pomoci stále zraněný Radim Pták.

Úvodní zápas hodnotil písecký trenér Miroslav Janovský takto:

„V sobotním utkání postavení v tabulce přeci jen mírně favorizovalo hosty ze Žitné. Ti také do sokolského derby vstoupili o něco lépe, když po většinu první části vedli. Již v závěru úvodní čtvrtiny jsme ale zlepšili hru a ve druhé čtvrtině jsme soupeře doslova přejeli.

Vynikající práci na obranné polovině, kdy jsme inkasovali pouhé dva body za osm minut, jsme podpořili produktivitou v útoku, jemuž vévodil skvěle hrající Theodor Dlugoš. V 18. minutě svítilo na ukazateli skóre 44:16 a bylo takřka po zápase. Poté jsme si pohlídali vstup do druhého poločasu a od stavu 59:25 se zápas víceméně jen v poklidu dohrával."

Ke druhému utkání trenér Janovský řekl: „Proti Nymburku jsme  zvládli vstup do utkání a po první čtvrtině jsme vedli 27:13. Ve druhé části byla z naší hry, především na obranné polovině, cítit jistá míra sebeuspokojení, a tak se i Středočeši dokázali častěji prosazovat. Nicméně díky pestrému útoku se náš náskok stále mírně navyšoval až na 50:30 po prvním poločase. Stejně jako v sobotu jsme výborně zvládli i nástup do druhé půle, ve 24. minutě byl stav  60:32. A když jsme o pět minut později vedli již 73:34, bylo o osudu utkání rozhodnuto."

SOKOL SRŠNI PÍSEK – SOKOL PRAŽSKÝ 94:71 (17:14, 35:11, 23:23, 19:23)

Body Písku: Dlugoš 48 (4), Švarc 19 (2), Král 8, Musil 7, Švejda 4, Gareis, Krejčí, Satrapa a Bartoš po 2.

SOKOL SRŠNI PÍSEK – BCM NYMBURK 87:52 (27:13, 23:17, 23:6, 14:16)

Body Písku: Dlugoš 29 (2),  Švarc 26 (3),  Hejda 12 (2), Král 10, Bartoš 4, Musil, Satrapa a Švejda po 2.

Mladší žáci Písku potvrdili své vedoucí postavení ve skupině A a bezpečně porazili severočeské soupeře.

Trenér družstva Aleš Kyrián hodnotil utkání takto:

„V sobotním zápase nás soupeř příliš neprověřil, za první čtvrtinu jsme nastříleli čtyřicet bodů. A vzhledem k tomu, že jsme inkasovali pouze osm bodů, bylo o našem vítězství brzy rozhodnuto. Nedělní utkání se hrálo od 8 hodin a na našem předvedeném výkonu to bylo v první čtvrtině znát. Působili jsme ospalým dojmem a Ústí s námi hrálo vyrovnanou partii.

Teprve až ve druhém období přišlo probuzení, to jsme vyhráli 29:4 a o vítězi opět nebylo pochyb. I přes dvě jasné výhry najdeme v naší hře stále hodně chyb. Zbytečné ztráty v přechodové fázi, nedůsledná obrana, proměňování tutových šancí, to jsou věci, na kterých musíme ještě zapracovat."

SOKOL SRŠNI PÍSEK – BANÍK MOST 118:28 (40:8, 27:6, 31:4, 20:10)

Body Písku: Hornát 24, V. Pták 22, Borovka 18, Feit 17, Houser 14, G. Pták 7, Mach a Hladík po 6, Bednář 4.

SOKOL SRŠNI PÍSEK – BK SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 87:43  (21:15, 29:4, 15:14, 22:10)

Body Písku: Feit 21, Houser 16, Borovka 14, Bednář 10, Hornát a V. Pták  po 9,  G. Pták a  Mach po 4.