Potěšující je fakt, že se jí letos zúčastnil i odchovanec píseckého basketbalu Petr Šlechta.

Účast píseckého hráče je o to cennější, že se s ročníkem narození 1995 může šampionátu zúčastnit i příští rok.

Na ME v Řecku odehrál průměrně šestnáct minut v zápase a nastupoval v základní pětce. České reprezentaci do dvaceti let se se povedlo udržet prestižní divizi A i pro další rok.

Počítal jste s tím, že se dostanete do nominace na mistrovství Evropy?

Popravdě řečeno jsem s tím vůbec nepočítal. Přece jenom to byl výběr pro hráče ročníku devadesát čtyři a říkal jsem si, že pro mě je úspěch být v širší nominaci. Ale měli jsme dlouhou přípravu, během které se zranilo hodně hráčů. Postupem času jsem začal cítit šanci, že bych se mohl na mistrovství podívat, a řekl jsem si, že se o reprezentační dres poperu. Nakonec to vyšlo.

Který zápas se vám osobně na turnaji nejvíc povedl?

Nejlépe se mi hrálo proti Turecku, povedly se mi dvě střely za tři body v řadě. Vypadalo to dobře. Ale pak přišly dvě nesportovní chyby a já musel do šatny. Když nebudu brát v potaz tento zápas, tak asi nejlepší byla poslední výhra, kterou jsme zajistili udržení v divize A. Byl to náš cíl, který jsme splnili.

Byl pro vás v týmu někdo opravdovou oporou?

Nechci vyzdvihovat konkrétní kluky, všichni spoluhráči byli super. Myslím, že jsme opravdu pracovali jako jeden tým. Nikdo nikoho nepřehlížel, povedlo se nám udělat dobrou partu. Rozuměli jsme si.

Jak na vás působili trenéři?

Trenéři mě překvapili. Uvědomoval jsem si, že jsem dostal jejich důvěru, nechtěl jsem je proto zklamat. Kdykoliv jsem šel na hřiště, snažil jsem se ze sebe vydat maximum. Uvítal jsem také to, že mě netlačili do věcí, které mi nešly. Chtěli, abych dělal to, co umím. Rozuměli jsme si výborně.

Pojďme od skončeného ME k následující sezóně. Už se připravujete?

Po turnaji jsem měl týden volno. Pak jsem začal ladit střeleckou formu. Každý den jsem odstřílel přes patnáct set střel. Teď už jsem v Jindřichově Hradci a mám před sebou několik tréninkových bloků a přípravných zápasů s týmem.

Co si slibujete od příští sezóny v Jindřichově Hradci?

Rád bych se objevoval na hřišti více než v předchozí sezóně. Věřím, že trenéři zohlední mé působení v reprezentačním týmu, a dostanu tak více příležitostí a důvěry.

Uvidíme vás i v píseckém dresu?

Tak to ještě vůbec nevím. Ale pokud to bude jenom trochu možné, určitě se rád do Sršní arény vrátím.

Autor: Martin Dudi