Závodilo se v kategoriích mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Mistrovství uspořádal domácí atletický oddíl TJ Sokol České Budějovice za účasti předních atletů a atletek jmenovaných krajů.

Na tomto Mistrovství také, v dresu TJ VS Tábor, startovaly exmilevské atletky Adéla Záhorová, Hana Váchová, Erika Kofroňová, Soňa Kofroňová a Eliška Reindlová.

Juniorka Adéla Záhorová startovala v běhu žen na 100 m, který bezpečně vyhrála v čase 12,36 sec. a získala z Mistrovství zlatou medaili. Ve skoku dalekém se musela Adéla uspokojit pouze s druhým místem, jako druhá Jihočeška, za výkon 566 cm.

Výborně si na mistrovství vedla také další exmilevská juniorka Hana Váchová, která vyhrála skok vysoký žen v novém osobním rekordu 170 cm a v trojskoku žen, kdy nemohla, ve větrném počasí, pořádně trefit odraz, obsadila třetí místo skokem10,78 m jako druhá Jihočeška.

Juniorka Erika Kofroňová běžela 100 m př. žen a v něm ve druhém rozběhu doběhla čtvrtá v čase 17,35 sec. a mezi Jihočeškami byla pátá. V hodu 600 g oštěpem žen obsadila Erika páté místo hodem 31,25 m a byla druhou Jihočeškou. Stejného umístění také dosáhla v trojskoku žen, když na pátém místě skočila 9,56 m jako čtvrtá Jihočeška.

Dorostenka Eliška Reindlová na dorostenecké trati 100 m př. vyhrála druhý rozběh a časem 16,44 sec. si vytvořila nový osobní rekord a byla první jihočeškou. V hodu 500 g oštěpem skončila mezi dorostenkami na devátém místě výkonem 26,35 m jako čtvrtá Jihočeška. Stříbrnou medaili pak získala ve skoku o tyči žen, když výkonem 250 cm brala druhé místo jako nejlepší Jihočeška.

Dorostenka Soňa Kofroňová házela dorostenecký oštěp 500 g a v něm skončila sedmá výkonem 28,85 m jako třetí Jihočeška. Duo Erika Kofroňová a Eliška Reindlová bylo členkami štafety žen VS Tábor na 4x100 m, která obsadila čtvrté místo a časem 54,76 sec. byla druhou jihočeskou štafetou v závodě.

Hlasy atletek

Adéla Záhorová: "Už třetí závod nám na dálce foukal protivítr a v tom se žádný skvělý výsledek skočit nedá, počasí zatím nepřeje. S výkonem spokojená nejsem, ale doufám, že to v nejbližší době už konečně ulítne. A 100 m nemůžu hodnotit špatně, ale také bych ten čas chtěla ještě stáhnout."

Hana Váchová: „Závod se vydařil. Mám velkou radost z nového osobáku ve výšce, nějaký ten čas už o něj usiluji a konečně hranice 170 cm padla. Škoda jen další výšky 172 cm, tam ani nevím čím jsem laťku shodila, ale i to se stává. Akorát ta účast závodnic byla slabší Z pohledu trojskoku, to mohlo být o něco lepší, ale spokojenost se třetím místem určitě je, vzhledem k velkému větru, který foukal po celý den."

Erika Kofroňová: „Tak ze závodu mám, nemám zrovna nejlepší pocit. Nejvíce se mi povedl závod na 100 m př., který jsem šla prakticky bez tréninku. Po minulé, protrápené, sezóně jsem byla mile překvapená časem 17 35 sec. S oštěpem naopak nejsem spokojená vůbec a od začátku sezony se mi v této disciplíně vůbec nedaří a peru se s technikou. V trojskoku jsem zaváhala na prvních pokusech a další už nebyly to pravé. Jako poslední jsme běžely 4x100 metrů štafetu kde nám na druhém úseku upadl kolík, tak doufám že na příštích závodech už budeme lepší konkurencí."

Eliška Reindlová: „Závody hodnotím kladně. Řekla bych, že se dařilo lépe než na družstvech před dvěma týdny. Ve skoku o tyči jsem skončila druhá s výkonem 250 cm. Začínala jsem od základu a zřejmě už mi nezbyly síly na další výšku. Na překážkách jsem si sice zaběhla osobák, ale vím, že rezervy tam stále jsou. Oštěp mi letěl přes třicet metrů, bohužel rozhodčí mi neuznal stopu, tudíž mi finále o jedno místo a pět centimetrů uteklo. Skončila jsem s výkonem 26,35 m. Z toho si ale hlavu nedělám, protože to byly teprve druhé závody s oštěpem a věřím, že příště to bude lepší. Nakonec jsme běžely štafetu za ženy ve složení Kofroňová, Zykánová, já a Kršová. Byla chyba v předávce a proto nám s holkama poprvé upadl kolík, já doufám, že naposledy. Přesto jsme doběhly čtvrté."