Jednotlivé oddíly zaslaly nominace ve čtyřech hlavních kategoriích – dospělí, mládež do 15 let, sportovní kolektivy a trenér, z nichž odborná komise vybere ty nejlepší.

Dnes zveřejňujeme kompletní seznam všech navrhovaných sportovců a kolektivů. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční 28. února od 18 hodin v píseckém hotelu Bílá růže.

KATEGORIE – DOSPĚLÍ

Michal Fučík, atletický oddíl a Odbor ČASPV při TJ Chyšky. Na republikovém finále Corny poháru v atletice obsadil 15. místo v soutěži družstev a 8. místo ve vrhu koulí, v krajském finále Corny poháru v atletice obsadil 1. místo v soutěži družstev, stejně tak i v okresním poháru Corny. V krajském atletickém přeboru získal 1. místo ve vrhu koulí a v hodu kladivem. 

Iveta Luzumová, Sokol  Písek  –  házená. Velká opora týmu, která se podílela na jeho startu v osmifinále evropského Vyzývacího poháru, zisku 5. místa v základní části soutěži WHIL a  3. místa v play- off české části interligy, získala tituly házenkářka roku a házenkářka WHIL za rok 2011.

Petr Mára, Sokol  Písek  –  rychlostní  kanoistika. Získal 3. místo na mistrovství ČR juniorů v C1 (kanoe jednotlivci) na 1000 m, 3. místo na mistrovství ČR juniorů v C2  na 1 000 m, 3. místo na mistrovství ČR juniorů v C2  na  500 m v Račicích, 3. místo na MČR C1 juniorů v maratonu v Týně nad Vltavou, juniorský reprezentant České republiky, účastník závodu olympijských nadějí v Maďarsku.

Jiří Marek, SK Casting rybolovná technika Písek  –  rybářský sport. Juniorský vítěz mistrovství ČR a Světového poháru v Lenzingu. Na mistrovství světa juniorů v Chorvatsku získal tři tituly mistra světa v disciplínách, ke kterým přidal stříbrnou medaili,  člen vítězného družstva ČR.

Jakub Říha, TJ Spartak Písek –  Galaxy CykloŠvec – cyklistika. Získal 4. místo ve Světovém poháru  (4 x Pro Tour) v Polsku, 7. místo ve Světovém poháru Fort Wiliam na Ukrajině, 8. místo ve Světovém poháru Houffalize v Belgii, 1. místo v kvalifikaci Světového poháru ve fourcrossu,  7. místo v celkovém pořadí Světového poháru ve fourcrossu 2012.

Tereza Vanišová, IHC Písek – lední hokej. Hráčka týmu mladšího dorostu IHC Písek a úspěšná členka reprezentačního družstva žen ČR do 18 let, zároveň figuruje v kádru ženské reprezentace dospělých, střídavě hostuje za družstvo žen HC Slavia Praha.

Zdeněk Vosátka, Atletika Písek – atletika. Na mistrovství ČR v Plzni v běhu na 100 km vybojoval 7. místo v čase 9.33,46 hod., dále běžel maraton v čase 3:19:55 hod., půlmaraton, závod na 15 km, 10 km a další závody v rámci Jihočeského kraje.

Anna Zástěrová, TJ Sokol Písek – kanoistika. Na mistrovství světa ve sjezdu družstev v La Plagne ve Francii získala 4. místo, dále zde vybojovala 4. místo ve sprintu družstev, 13. místo ve sjezdu jednotlivců a 12. místo ve sprintu jednotlivců. Na SP v srbském Karljevu  vybojovala 6. místo ve sjezdu jednotlivců a 6. místo ve sprintu jednotlivců, na mistrovství republiky ve sprintu jednotlivců v Českém  Vrbném vybojovala 1. místo, 1. místo získala i na MČR ve sjezdu žen do 23 let v Kamenici, kde rovněž vybojovala 2. místo ve sjezdu.

KATEGORIE – MLÁDEŽ DO 15 LET:

Dominik Bartuška, SKP Písek  –  karate. Získal 2. místo na mezinárodním turnaji North Bohemia 2012, 2. místo na turnaji Grand Prix  v Ústí nad Labem, 2. místo na Velké ceně Wakizaši Cup 2012, 2. místo na Velké ceně Nymburka, 1. místo na krajském přeboru, 2. místo na MČR mládeže v karate.

Tomislav  Dědič, TJ Sokol Písek  –  rychlostní  kanoistika. Získal 1. místo na mistrovství ČR v K1 na 200 m  mladších žáků, 1. místo na mistrovství ČR v K1 na 500 m mladších žáků v Račicích, 1. místo na mistrovství ČR v K1 na 2000 m mladších žáků v Týně nad Vltavou, 1. místo na mistrovství ČR v K2 na 200 m  mladších žáků, 2. místo na mistrovství ČR v K2 na 500 m  mladších žáků v Račicích, 3. místo v Českém poháru K1 na 2000 m  mladších žáků v Praze, 1. místo v Českém poháru v K1 na 2000 m  mladších žáků v Sedlčanech a 1. místo v ČP v K1 na 500 m mladších žáků, rovněž v Sedlčanech.

Zuzana Doubková, Taehan Protivín,  taekwondo – sportovní zápas. Získala 2. místo na Cobra Cupu v Praze, 3. místo na Scorpions Cupu v Olomouci, 2. místo na Májovém turnaji v Praze, zvítězila na Czech Open Praha, byla třetí na Prag Open a 3. místo získala také v Národní taekwondo lize mládeže.

Magdaléna Faitová, Atletika Písek – atletika. Vyhrála každý závod v rámci Jihočeského kraje na 50 m, 60 m a 50 m překážek, rovněž se podílela na úspěchu družstva přípravky v krajském přeboru družstev.

Martin Hrabák, SKI Klub Písek a Sokol Písek – sjezdové  lyžování.  Získal 4. místo v seriálu ČP ve sjezdovém lyžování v kategorii mladší žáci, zúčastnil se dvaceti závodů v ČR, Německu a ve Francii, byl členem reprezentace ČR v kategorii mladší žáci, získal 1. místo  MČR ve sjezdovém lyžování na umělé hmotě, 1. místo na mistrovství ČR v In-line Alpine slalomu v Kralupech nad Vltavou, 3. místo v seriálu Cila Cup v In-line Alpine slalomu, 2. místo v obřím slalomu Alpine In-line v Lammu v Bavorsku.

Michaela Kašová, Atletika Písek – atletika. Krajská přebornice v přespolním běhu, vítězka závodu Písecký kilometr, získala 2. místo v Běhu tolerance v Písku, získala 2. místo v krajském přeboru v běhu na 800 m, absolvovala řadu závodů v rámci Jihočeského kraje.

Sára Kovářová, TJ  Sokol  Písek  –  oddíl  házené. Zúčastnila se finálového kola žákovské ligy, podílela se na medailových umístěních družstva na turnajích, vyhlášena nejlepší hráčkou na turnajích v tuzemsku i zahraničí, nyní opora družstva mladších dorostenek Písku v 1. lize.

Adéla Kubičková, Taehan Protivín, taekwondo – sportovní zápas. Zvítězila na Cobra Cupu v Praze, 1. místo vybojovala i na Aprílovém turnaji v Humpolci, zlatou medaili si přivezla ze Scorpinos cupu v Olomouci, stejně jako z Májového turnaje v Praze, první rovněž byla na Czech Open Praha a Prag Open, je to vítězka Národní taekwondo ligy mládeže.

Hana Lípová, P-Klub  Milevsko – karate. Vybojovala 4. místo v Národním poháru mládeže v kumite a kata v Sokolově, získala 1. místo v turnaji nadějí kata v Táboře, byla v semifinále kata na mistrovství Evropy dětí a mládeže ve Francii, získala 1. místo v krajském přeboru kumite a kata v Českých Budějovicích, 2. místo v kata a 3. místo v kumite na Národním poháru mládeže v Milevsku, 2. místo v kata a 3. místo v kumite na mistrovství ČR v Praze, členka reprezentace ČR.

Kateřina Marková, SK Casting RT Písek – rybolovná technika. Vybojovala 1. místo na mistrovství ČR  žákyň, získala tři tituly na mistrovství světa juniorů v Chorvatsku (v disciplínách), získala 1. místo jako členka družstva ČR na MS juniorů v Chorvatsku, dvakrát obsadila 2. místo a jedno 3. místo na mistrovství  světa dospělých v Estonsku, nejúspěšnější závodnice v ČR v rybolovné technice za rok 2012.

Kristýna Račanová, AC Čimelice – judo. Získala 3. místo na mistrovství ČR, 2. místo na mistrovství ČR družstev, 3. místo na mezinárodní Velké ceně v Chomutově a v Jablonci, zvítězila v krajském přeboru  jednotlivců 2012.

Vít Strouhal, TJ  Chyšky  –  florbal. Získal 2. místo na otevřeném mistrovství ČAS, 1. místo v krajském přeboru České Asociace Sportu v Jindřichově Hradci, dále 1. místo na krajském Velikonočním turnaji v Jindřichově Hradci. Je kapitánem starších žáků florbalového oddílu TJ Chyšky. Je oporou družstva a nejlepším střelcem.

Jan Voráček, AKJ Panthers  Sokol Písek – bojové  sporty. Získal 1. místo na mistrovství ČR ve Fightingu, 2. místo na Cosa Cupu v Praze ve Fightingu, 2. místo na mistrovství ČR v Allkampf-jitsu.

KATEGORIE – SPORTOVNÍ KOLEKTIV:

AKJ Panthers Sokol Písek – oddíl bojových umění a sportu. Získal 1. místo na mistrovství Bavorska, 3. místo na mistrovství ČR v Allkampf – jitsu, 3. místo na mistrovství ČR ve Fightingu.

Basketbalové družstvo žáků  U – 14 TJ Sokol Písek. Tým získal 2. místo v extralize U-14 a 3. místo na mistrovství České republiky (Final tour).

Florbalový oddíl při odboru Asociace sportu pro všechny při TJ Chyšky - družstvo starších žáků. Družstvo získalo 2. místo na otevřeném republikovém přeboru ČASPV v Pardubicích, 1. místo v krajském přeboru ČASPV a 1. místo v krajském Velikonočním turnaji v Jindřichově Hradci.

Fotbalové družstvo žáků FC Písek. Družstvo získalo 4. místo v České lize žáků U15.

Házenkářské družstvo mladších dorostenek TJ Sokol Písek. Družstvo vyhrálo 1. ligu mladších dorostenek, ve finále mistrovství ČR skončilo na druhém místě a získalo stříbrné medaile. Dále obsadilo deváté místo na mistrovství světa středních škol a získalo druhé místo na největším mládežnickém turnaji světa Praga Handball Cup v Praze.

Hokejoví extraligoví starší dorostenci IHC Písek. Mužstvo ročníku 1994 – 95 se  v sezoně 2011 – 2012 probojovalo do play –  off, kde skončilo na celkovém 6. místě v celorepublikové extralize staršího dorostu.

SK Casting rybolovná technika Písek. Získal 1. místo jako nejúspěšnější družstvo ČR v lize mládeže 2012.

Taehan Protivín – taekwondo. Získal 2. místo v týmové soutěži Národní taekwondo ligy mládeže.

Oddíl házené TJ Sokol Písek – družstvo žen. Tým získal 5. místo v interlize, 3. místo v play- off české části WHIL, probojovalo se do osmifinále evropského Vyzývacího poháru.

SKP Písek – judo – družstvo dorostenek. Družstvo ve složení Matějčková, Hadašová a Račanová získalo 2. místo na mistrovství ČR 2012.

KATEGORIE –  TRENÉR:

Roman Heindl, hokejový klub IHC Písek. Dlouholetý trenér mládeže, šéftrenér mládeže IHC Písek a kouč extraligových starších dorostenců IHC Písek, kteří v minulé sezoně vybojovali 6. místo.

JOSEF FUKA, TJ Chyšky, atletický oddíl a odbor ASPV. V loňském roce oslavil 60. narozeniny a ČASPV mu udělila bronzový odznak dr. Miroslava Tyrš a Okresní sportovní sdružení ČSTV Písek mu předalo Plaketu za dlouholetou práci. Jako trenér atletického oddílu TJ Chyšky a cvičitel odboru ASPV dosáhl se svými svěřenci řadu pěkných výsledků.

Jaroslav Ptáček, fotbalový klub FC Písek. Zkušený trenér FC Písek, který v současné době trénuje mužstvo starších žáků FC Písek ročník narození 1998, které startuje v České lize žáků U15, což je nejvyšší soutěž této věkové kategorie v České republice. Po podzimní části soutěží soutěžního ročníku 2012/2013 v konkurenci mužstev jako jsou Sparta Praha, Slavia Praha, Dynamo Č. Budějovice a dalších se žáci FC Písek U15 umístili na 4. místě.

Jan Slavík, oddíl házené TJ Sokol Písek – družstvo žen. S interligovým  družstvem  žen se dostal až do osmifinále evropského  Vyzývacího poháru. V základní části interligy získal s týmem 5. místo a v české části WHIL  vybojoval krásné třetí místo v play-off a tím i bronzovou medaili.

Barbora Uhrová, Atletika Písek – atletika. V oddíle trénuje přípravku děvčat a mladší žákyně, a tím se podílí na jejich úspěšných výsledcích v krajském přeboru jednotlivců a družstev. Zároveň vede atletický kroužek na ZŠ E. Beneše v Písku.

Milan Zobal, Taehan Protivín – taekwondo. Svěřenkyně Adéla Kubičková vybojovala 1. místo a Zuzana Doubková 3. místo v Národní taekwondo lize mládeže,  dále 2. místo v týmové soutěži Národní taekwondo lize mládeže.