Ve čtvrtek 12. července proběhla kvalifikace dálkařek a až nečekaně hladký postup do finálové dvanáctky si zajistila dálkařka Adéla Záhorová, která hned prvním pokusem dolétla na 633 centimetrů, což pro ni znamenalo vylepšení osobního rekordu o čtrnáct centimetrů a probojovala se do finále o cenné kovy. Vyhrála kvalifikační "skupinu A" a kvalifikační limit překonala o osm centimetrů a z celého startovního pole byla lepší pouze americká favoritka Tara Davisová za 640.
Před samotným finálovým závodem byla dešťová přeháňka.

Finálový závod, za účasti exmilevské dálkařky, se uskutečnil v pátek, a ještě k tomu třináctého. Byl to den nešťastný. Česká reprezentantka zahájila své finále pokusem dlouhým pouze 407 cm, když prakticky sektorem jen proběhla, a bylo jasné, že se musí hodně zlepšit, aby se dostala aspoň do osmičky nejlepších po třech pokusech, která by Záhorové zaručila další tři pokusy v soutěži. Druhý pokus byl o hodně lepší, rovných 600 cm, a zaručoval osmičku. Třetím pokusem se již nezlepšila, skočila 588 cm. Až do poslední chvíle měla Adéla naději na elitní osmičku. O tu ji připravila až poslední možná závodnice z Číny a Adéla tak skončila devátá na JMS. Do finálové osmičky jí chyběly pouhé tři centimetry. Její kvalifikační výkon 633 cm by jí pak stačil na světové čtvrté místo.

Nový osobní rekord 651 centimetrů vynesl zlatou medaili Němce Lee Jasmin Rieckeové. Stříbro si vyskákala Japonka Ayka Koraová za 637 cm a bronz získala Američanka Tara Davisová 636 cm stále na osmičku nestačilo.

A takto hodnotila své tamperské vystoupení devátá světová dálkařka: "Kvalifikace proběhla velmi dobře, nad očekávání, cítila jsem se dobře a hned první skok mi vyšel perfektně a byl z toho osobní rekord a kvalifikační limit. Finále bylo druhý den až večer, takže to byl dlouhý den. Bohužel závod mi úplně nevyšel. Těsně před začátkem závodu začalo hodně pršet a myslím si, že hodně výkonů to ovlivnilo. Soutěž byla dost přerušovaná, takže to pro nás bylo docela těžké. Já jsem měla bohužel samé nedošlapy, takže to dopadlo, jak dopadlo. Skákalo se mi dobře, bohužel mi chyběli 3 centimetry do osmičky. Během soutěže byl problém i s měřením. Po závodě jsem byla zklamaná, protože jsem věděla, že bylo na víc. Ale teď si začínám uvědomovat, že na mistrovství jsem odjížděla asi s 23. výkonem, takže 9. místo je super. Beru to jako obrovský úspěch. Mám spoustu nových zkušeností a zážitků. Atmosféra tu byla skvělá a moc jsem si to užila."

Josef Fuka