A to byl jeho start na tomto mistrovtví kvůli zdravotním problémům vážně ohrožen. O to je však zisk stříbra pro zamotného závodníka cennější.

Po loňském zranění jste se opět vrátil na atletickou dráhu. Jak jste to dokázal?

Když jsem loni musel závodění přerušit právě před Mistrovstvím České republiky v Táboře, uvažoval jsem jeden čas i o tom, že se budu věnovat už jen trenérské práci. Jenže na podzim, když jsme začali s přípravou v hale, mi to nedalo a tréninky, které jsem dával svým svěřencům, jsem začal dělat s nimi. A když jsem pak v lednu na krajském přeboru zjistil, že sval drží, bylo vlastně už jasné, že budu pokračovat.

Před halovým mistrovsvím veteránů jste řekl, že v běhu na 400 metrů uvažujete o některé z medailí. Získal jste stříbro. Můžete nám popsat průběh závodu?

Mám pocit, že závod proběhl přesně podle mých představ. Byl jsem nasazen v prvním rozběhu, spolu s dalšími běžci kategorie M40. To zaručovalo vyrovnaný závod a šanci na dobrý čas. O celkovém umístění asi rozhodl seběh po druhé zatáčce, kdy jsem udržel výhodnou pozici. V hale je velice krátká rovinka na předbíhání, takže okamžik, kdy se sbíhá do jedné dráhy, je velice důležitý.

Co říkáte tomu, že vás v celkovém hodnocení porazil „Písečák?

Vaška Šejbla dobře znám, tipoval jsem ho na vítěze a přeji mu to. Doufám, že v letní sezoně ho porazím. Je to pro mě dobrá motivace.


Jaká byla atmosféra na mistrovství veteránů?


Atmosféra je vždycky výborná. Většina závodníků se navzájem dobře zná a dokáží si fandit.

Nepomýšlíte v budoucnu zkusit i osmistovku?


Přemýšlím o ní. Zvolna vypouštím krátké sprinty, protože rychlost ubývá. V rámci krajského přeboru družstev si určitě vyzkouším delší trať. Zatím byl vždycky problém, že osmistovka byla před mojí oblíbenou čtyřstovkou. Tam už od letošního roku bude bojovat i můj syn Martin. Já tedy budu moci občas tuto trať vynechat.

Prohlásil jste, že vaším cílem v letošní sezoně je mistrovství Evropy veteránů. Jak bude vypadat vaše příprava a jaké disciplíny „půjdete“?

Na evropském šampionátu poběžím zase jen čtyřstovku. Kdyby se podařilo dát dohromadyi štafetu na 4 x 400 metrů, bylo by to výborné. Letos se v naší kategorii sešli celkem rychlí běžci. Pokud to bude možné, budu se snažit dodržet tréninkový režim, který teď mám.

Se staršími milevskými atlety nyní trénujeme třikrát týdně venku nebo v hale, k tomusi dvakrát týdně přidávám posilovnu. Pokud nyní bude lepší počasí, soustředím se hlavně na venkovní tréninky, ať už na stadionu nebo ve volné přírodě.

JOSEF FUKA