Dominik Kovařík, český reprezentant ve windsurfingu byl před několika dny vyhlášen Talentem Jihočeského kraje za rok 2007 (celkově 3. místo) a získal i ocenění Sportovec roku města Protivína.

Dominik úspěšně reprezentoval Českou republiku, Protivín i Česko–anglické gymnázium v Českých Budějovicích, kde třetím rokem studuje, již v loňském roce na Mezinárodním mistrovství ČR.

První v juniorech

Na řecké Lefkadě jako sedm〜náctiletý freestylista vybojoval druhé místo v mužské kategorii, mezi juniory zvítězil. Vyhrál také kvalifikaci na mistrovství světa juniorů, které se konalo v Karibiku na ostrově Bonaire.

Zde Dominik vzorně reprezentoval český windsurfing. Dosáhl doslova historického výsledku, když obsadil celkové 5. místo v těžké světové juniorské konkurenci, v rámci Evropy byl první.

Po velmi úspěšně nastartované kariéře získal Dominik na gymnáziu možnost individuálního studia a vydal se na dráhu profesionálního sportovce, v pro naši zemi, tak trochu exotické disciplíně – free〜style windsurfingu.

Tvrdý trénink

Dominik Kovařík je členem České windurfingové asociace (ČWA) a v rámci své zimní přípravy měl možnost trénovat s celou světovou špičkou. Například loni v listopadu měsíc na Havajských ostrovech, kde piloval hlavně waweriding a užíval si ježdění i v šestimetrových vlnách.

Měl také poprvé možnost vyzkoušet si zcela nový windsurfingový materiál. Dominik se právě v listopadu 2007 stal novou tváří prestižních značek JP a NP a spolu s Billabongem tak získal podporu silného týmu.

Zimní příprava pokračovala letos v lednu a únoru čtyřicetidenním soustředěním ve Venezuele, kde na ostrově Margarita trénoval nejnovější freestylové triky s předními světovými jezdci. V rámci přípravy má ještě naplánovaný měsíční pobyt v dubnu na Bonaire, kde bude ladit formu před začínající sezonou.

Dominik Kovařík chce již letos, jako jediný český reprezentant, absolvovat ve svých osmnácti letech sérii závodů Evropského poháru EFPT. Také se zúčastní dvou podniků Světového poháru na Kanárských ostrovech s cílem, co nejlépe, se startovním číslem CZ–23, reprezentovat český windsurfing.

Chce být mistrem

Do jeho programu je zařazeno také Mezinárodní mistrovství ČR, které se letos bude konat v červenci na Lefkadě.

Dominikův cíl pro tuto sezonu je jasný – získat titul mistra ČR 2008 ve freestyle windsurfingu a vyhrát kvalifikaci na MS juniorů na Bonaire, kde může ve svém věku naposledy bojovat o nejvyšší příčky.