Na silnici druhé třídy se zde srazil cyklista s osobním automobilem Ford Focus. Cyklista bohužel nehodu nepřežil. "Vzhledem k tomu, že se jednalo o osobu mladší osmnácti let, nebudeme poskytovat žádné podrobnější informace," poznamenal z místa policejní mluvčí Milan Bajcura.

Silnice je v místě nehody uzavřena, což potrvá zhruba do poledne.

Jedná se o letošní 35. oběť dopravních nehod v Jihočeském kraji.

Požár kamiónu, Libějovice.
Tragická nehoda nedaleko Vodňan. U Libějovic uhořel řidič kamionu

Lidé ve Zbelítově jsou tragédií otřesení. Mladý cyklista právě končil sedmou třídu, měl před sebou celý život. "Je to pro nás všechny strašná tragédie a pro mě osobně také strašná," uvedla starostka obce Markéta Honzíková, která byla na místě.

Na silnici, která vede z Milevska na Mirotice, je v poslední době velký provoz nejen osobních aut, ale i kamionů kvůli objížďce uzavírky mostu u Nerestců. Úsek kolem Zbelítova, do kterého jsou ze silnice tři odbočky, je ale nebezpečný dlouhodobě. "Už jsme několikrát žádali o snížení rychlosti kolem obce, ale bylo nám dopravní policií řečeno, že tam jsou rozhledy dostatečné, že je to obchvat obce a že tam snižovat rychlost nebudou. Naposledy to bylo před dvěma lety," vysvětlila Markéta Honzíková.

Přitom jsou na této trase od obce až k Velké u silnice tři pomníčky obětí autonehod. Dvě se staly u Zbelítova, třetí za ním, jak připomněla jedna místní obyvatelka. "Za posledních 15 až 20 let se tu stalo hodně nehod. I když to tak někomu projíždějícímu kolem možná nepřijde, je to hodně nebezpečný úsek," dodala. Vzhledem k tomu, že je odtud jen kousek do Milevska, jezdí tam někteří místní lidé na kole. Zvlášť pro ně je to tam nebezpečné.