Srazil se tady osobní vlak jedoucí z Ražic směrem na Písek s traktorem. Nehoda si vyžádala šest zraněných včetně traktoristy a strojvedoucího. Jednalo se o dvě těžká a čtyři lehká zranění.

„Šlo převážně o pohmožděninya tržné rány hlavy, trupua končetin. Nikdo ze zraněných nebyl ohrožen na životě,“ uvedla mluvčí ZZS Jihočeského kraje Petra Kafková s tím, že čtyři pacienty převezli do Nemocnice Písek a dva pacienty do strakonické nemocnice.

Celkem ve vlaku cestovalo devět lidí plus strojvedoucí. Traktorista nedbal světelné ani zvukové signalizace a na železničním přejezdu se srazil s vlakem. Na místě vykolejil. „Traktor se převrátil a zůstal ležet mimo vozovku i železniční trať v příkopu,“ uvedla jihočeská mluvčí hasičů Vendula Matějů. Doplnila, že hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat.


Zavinění je s největší pravděpodobností na straně řidiče traktoru. Podle jihočeského mluvčího Policie ČR Milana Bajcury mu za obecné ohrožení z nedbalosti hrozí šest měsíců až pět let.

Při nehodě vznikla nemalá škoda, a to 22,5 milionu korun. „Jedná se o škodu na traktoru, jeho vleku, vlaku i vagonu a v neposlední řadě na trati,“ vyčíslil policejní mluvčí Milan Bajcura. Vzhledem k rozsáhlému poškození trati bude úsek zřejmě několik dní neprůjezdný. Komunikace by se měla zprůjezdnit hned po odstranění následků nehody.