Na místě se střetl osobní vlak a nákladní automobil. Podle mluvčího jihočeské policie Jiřího Matznera se při nehodě těže zranil strojvedoucí, jeden cestující z vlaku pak utrpěl lehké zranění. V místě byla kvůli vyšetřování nehody uzavřena silnice.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal upřesnil, že nehoda se stala v 16.25 h na železničním přejezdu, který je zabezpečen světelnou signalizací bez závor.

"Podle našich informací vlak vykolejil. V rámci šetření na místě budeme zjišťovat, jestli byl přejezd v činnosti, případně zajišťovat záznam ze zabezpečovacího zařízení železničního přejezdu. Provoz bude v místě omezen přibližně do půl osmé večer, je ale možné, že se tento čas protáhne," doplnil Martin Drápal.

Mluvčí později doplnil, že celkově byla škoda odhadnuta na 11,7 milionů korun s tím, že škoda na vlaku byla vyčíslena na 10 milionů, na kamionu 1,25 milionu a 450 tisíc na trati.

"Na místo byly okamžitě vyslány dvě nejbližší posádky Zdravotnické záchranné služby JčK a taktéž vrtulník Letecké záchranné služby. Na místě události se nacházelo 10 osob. Po prvotní triáži lékařem mohl být vrtulník odvolán, neboť došlo ke zraněním lehčího charakteru u dvou osob. Mladší žena byla s podezřením na poranění hrudníku transportována k dalšímu ošetření na chirurgické oddělení písecké nemocnice, stejně jako muž středního věku, který utrpěl lehká zranění v oblasti obličeje, hrudníku a končetin. Zbylých 8 osob vyvázlo bez zranění a mohlo tak být ponecháno na místě," popsala Zuzana Fajtlová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.