K nehodě vyrazily dvě pozemní posádky záchranářů a vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby se speciálním vybavením na palubě určeným k záchraně osob v podvěsu. Podle prvotních informací se měl totiž muž zřítil do nepřístupného terénu.

Využití této techniky podle mluvčí jihočeské záchranky Zuzany Fajtlové nebylo nakonec potřeba, protože na místě události zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému, kterým se pozemní cestou podařilo zraněného muže vyprostit.

Ilustrační foto.
Na Lipně spadl paraglidista. V nemocnici na následky zranění zemřel

"Ten utrpěl vícečetné poranění hrudníku, končetin a hlavy lehkého až středně těžkého charakteru, po celou dobu byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Po poskytnutí akutní přednemocniční péče jej vrtulník ve stabilním stavu transportoval do českobudějovické nemocnice," přiblížila.

K nehodě podle mluvčí policie Martiny Joklové došlo v blízkosti rozběhové dráhy pro paraglidisty u Křeplického vrchu v katastru obce Volovice na Prachaticku. "Paraglidista krátce po rozběhu spadl z několikametrové výšky na stromový a skalnatý porost pod dráhou, přičemž utrpěl přesně nezjištěná zranění, se kterými byl při vědomí letecky transportován do nemocnice. Bezmotorové křídlo značky UP Summit XC4 prachatičtí policisté zajistili. O případu také informovali ústav pro vyšetřování leteckých nehod. Událost zůstala v prověřování prachatickým policistům," doplnila Martina Joklová.

Prachatičtí hasiči zachraňovali paraglidistu, který přistál na stromě.
Na Prachaticku paraglidista nechtěně přistál na stromě

Paraglidistu po pádu z výšky přibližně 15 metrů zajistila a pomohla zdravotníkům s jeho transportem do vrtulníku jednotka z prachatické stanice.