Informaci o požáru přijali operátoři na tísňové lince 112 v 19:33 hodin. "Požár byl ohlášen na křižovatce zvané Nová Hospoda. Hasiči průzkumem zjistili, že zde hoří osobní auto tovární značky Opel Astra. Řidiči se podařilo z hořícího auta utéct, nemáme informaci, že by byl zraněn," uvedla mluvčí HZSD Jihočeského kraje Vendula Matějů.

ČTĚTE TAKÉ: Policisté hledají svědky dvou nehod

Komplikace zásahu byla v tom, že auto hořelo v těsné blízkosti mostního tunelu. "Kouř z požáru okamžitě snížil viditelnost v tunelu a do hořícího osobního auta pak ještě následně narazil kamión. Zasahující hasiči na uhašení požáru nasadili vysokotlaký proud. Díky jejich rychlému zásahu, který trval řádově pouhé minuty, se podařilo zabránit rozšíření požáru. Po úplné likvidaci požáru jednotka předala událost Policii ČR k šetření a jedna z cisteren a rychlý zásahový automobil se vrátily zpět na základnu. Na místě zůstala osádka druhé cisterny, která po naložení shořelého vraku na vůz odtahové služby provedla úklid komunikace," doplnila Vendula Matějů.

U plně shořelého auta vyčíslil vyšetřovatel HZS vzniklou škodu nadvacet tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.