K vážné dopravní nehodě vyjeli v 10:41 k Dolnímu Dvořišti, části obce Jenín profesionální hasiči ze stanice Kaplice a dobrovolní hasiči obce Vyšší Brod. Zároveň byli na místo vysláni policisté a zdravotníci. 

Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů se jednalo o nehodu osobního auta značky VW Passat, který vyjel ze silnice a narazil do stromu. Stalo se tak u křižovatky U Tří veverek.

Vážná nehoda vlaku u průmyslové zóny v Písku.
Škoda po nehodě u Písku jde do milionů, viníkem je zřejmě řidič kamionu

"Ve voze zůstala jedna zraněná osoba. Hasiči ihned zahájili vyprošťování. Během několika minut předávali osobu záchranářům. Bohužel i přes veškerou jejich snahu řidič následkům nehody podlehnul. Lékař konstatoval smrt. Policisté svedli provoz na komunikaci do jednoho směru. Hasiči místo nehody zajistili a zabezpečili také havarovaný vůz

"Mladý muž zůstal ve voze zaklíněn a bohužel utrpěl závažná zranění neslučitelná se životem a záchranáři už mu nemohli nijak pomoci. V souvislosti s nehodou byl vyslán také krizový intervent Intervenční služby ZZS JčK," popsala Zuzana Fajtlová, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.