Podle policejní mluvčí Kamily Čuřínové Ingrišové se nehoda stala v 9.23 hodin. "Jedná se o železniční přejezd u obce Neresztce. Ve vlaku se při srážce zranili dva lidé a újmu na zdraví utrpěl i řidič auta," uvedla mluvčí. Doplnila, že se jedná o místo, kde se pracuje na stavbě dálnice D4.

"Cizinec s kamionem zabloudil u Čimelic na stavbu D4, kde na uzavřené komunikaci uvízl s kamionem na železničním přejezdu a střetl se s projíždějícím osobním vlakem. Řidič kamionu a další dvě osoby zraněny, na místě zasahoval i vrtulník. Zraněn byl řidič nákladního vozu, strojvedoucí a jeden z cestujících," upřesnila policejní mluvčí. 

Požár střechy domu v Milevsku 18. ledna 20223.
Požár domu v Milevsku způsobil škodu za dva miliony

Jihočeská záchranná služba podle mluvčí Zuzany Fajtlovéí vyslala dvě pozemní posádky z Čimelic a Blatné. "Dva cestující z vlaku utrpěli lehká zranění končetin a hlavy a byli po ošetření převezeni do pískecké nemocnice. Strojvůdce při střetu utrpěl lehké zranění hlavy a po ošetření byl převezen do strakonické nemocnice. Řidič nákladního automobilu utrpěl pohmožděniny v oblasti hrudníku a zad a po zajištění byl letecky transportován do českobudějovické nemocnice," sdělila rozsah zranění Zuzana Fajtlová. 

Výluka kvůli nehodě se na trati Protivín - Beroun je podle informací Českých drak naplánovaná zhruba do 12.17 hodin.