Provoz tragická nehoda omezila zhruba do půlnoci. „Řidič osobního automobilu Dacia Lodgy jel od Křenovic směrem na Bernartice a z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním automobilem značky Scania,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura s tím, že řidič (1989) svým zraněním podlehl.   

Profesionální hasiči z Českých Budějovic společně s drážními kolegy 31. října museli z havarovaného auta vystříhat raněnou osobu.
OBRAZEM: U Hluboké museli ze zdemolovaného auta vystříhat raněného hasiči

„Při čelním střetu osobního auta s nákladním vozem došlo ke zranění dvou osob. Zdravotnické operační středisko vyslalo k nehodě posádku z Milevska, lékařskou posádku z Písku a vzlétl také vrtulník,“ přidala další podrobnosti Zuzana Fajtlová, tisková mluvčí ZZS JčK.

Tragická nehoda u Bernartic na Písecku na I/29.Tragická nehoda u Bernartic na Písecku na I/29.Zdroj: ZZS JčK

Muž následkem střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým bohužel na místě podlehl. „Žena (1997) zůstala ve voze zaklíněna a po jejím vyproštění bylo nutné poskytnout jí akutní přednemocniční péči,“ doplnila mluvčí. „Záchranáři jí zajistili žilní vstup pro podání nezbytných léčiv, zafixovali ji celotělovou vakuovou matrací a krčním límcem a zajistili dýchací cesty napojením na umělou plicní ventilaci (dýchací přístroj). S těžkými mnohočetnými poraněními byla následně letecky transportována do českobudějovické nemocnice.“ Mluvčí ještě dodala, že řidič kamionu vyvázl bez zranění.

Na jihočeských silnicích došlo v úterý odpoledne a večer i k dalším nehodám: u Hluboké nad Vltavou museli ze zdemolovaného auta vyprostit raněného hasiči, večer na silnici I/29 u Křenovic na Písecku auto srazilo zvěř (bez zranění osob), u Kaplice na Českokrumlovsku na I/3 se střetla dvě nákladní auta (také bez zranění osob), na II/163 u Dolního Dvořiště v témže okrese se odehrála další srážka auta se zvěří, stejně tak u Orlíku na Písecku na I/19.