Tak hrůzyplnou dopravní nehodu jižní Čechy dlouho nezažily. Na srážku dvou vozidel doplatili v neděli časně ráno životem čtyři lidé. Na silnici vedoucí na Týn nad Vltavou kilometr za Hlubokou nad Vltavou se před čtvrtou hodinou ranní čelně střetl policejní vůz se sportovním autem Opel Calibra.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

Ten začal po nárazu hořet. Jak uvedla policejní mluvčí Lenka Holická, v havarované služební Škodě Octavia byli dva policisté z policejního oddělení z Milevska na Písecku a zadržený civilista, kterého vezli do Českých Budějovic na protialkoholní záchytnou stanici. Civilní červené auto opel řídil zřejmě muž. Jeho totožnost policie v neděli neznala. V autě poté, co se vzňalo, uhořel.

„Všichni tři lidé v policejním voze utrpěli poranění neslučitelná se životem,“ sdělila Petra Kafková ze Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

Pro lidi, co policisty znali, byla zpráva o úmrtí šokem. „Oba mrtvé policisty jsem znal. Jeden byl můj spolužák ze základky a s druhým jsem hrál fotbal v Milevsku,“ řekl zhrouceným hlasem fotbalista, jehož jméno redakce zná.

Sekretář FC ZVVZ Milevsko Jaroslav Šindelář nemohl v neděli potvrdit, zda se jednalo o hráče FC ZVVZ Milevsko B – Branice. „Ráno mi volal kamarád, že jednou z obětí měl být náš hráč,“ řekl v neděliodpoledne Jaroslav Šindelář.

Ani starosta Milevska Zdeněk Herout o nehodě v neděli odpoledne nevěděl. „Je to tragédie,“ reagoval.

K čelní srážce došlo na rovném úseku silnice na kraji lesa nedaleko od kempu Křivonoska. Silnice se tu od Hluboké točí doprava, je ale dostatečně široká, aby se tu vyhnula více než dvě auta. Komunikace svádí k rychlé jízdě a není vyloučeno, že opel vynesla zatáčka do protisměru.

„Jedna z verzí je, že řidič automobilu opel vyjel do protisměru a tam se střetl s policejním vozidlem,“ dodala policejní mluvčí Holická. Šetření mohou pomoci svědci. „Nacházel–li se někdo v době kolem čtvrté hodiny ráno na této silnici a všiml si jízdy opelu nebo automobilu policie či viděl střet vozidel nebo něco, co nehodě předcházelo, ať se obrátí na linku 158,“ požádala veřejnost.

Silnice byla na hodiny uzavřena. O tragédii v neděli vypovídaly ohořelá tráva a kopřivy v příkopech a střepy havarovaných vozidel ve vegetaci.