Hukot vrtulníku, rojnice mužů v uniformách a štěkot pátracích policejních psů.

Tak to během soboty odpoledne vypadalo v okolí Dynína směrem na České Budějovice, kde jihočeští policisté pátrali po pohřešovaném mladíkovi z Rakouska. Bohužel bezúspěšně.

„V sobotu jsme začali hledat šestadvacetiletého mladíka z Rakouska, který se den předtím ztratil rodičům,“ potvrzuje jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.
„V pátek odpoledne v půl páté vystoupil z auta a odešel neznámo kam, zrovna když jeho rodiče kvůli krátké přestávce zaparkovali u Dynína.“

Mladík Stefan Retschitzegger z Linecka zmizel a rodiče se ho marně snažili najít. „Naposledy byl muž spatřen v půl sedmé večer, kdy se na nádraží na železniční trati z Dynína na České Budějovice vyptával na cestu směrem na Linec,“ pokračuje Matzner s tím, že tázaný muž naštěstí hovořil německy.
Rodiče mladíka i policisté proto předpokládají, že muž se vydal směrem domů.

Policisté při hledání pohřešovaného mladíka nasadili policejní vrtulník s termovizí i rojnici se služebními psy. „Bohužel, v sobotu večer, ale ani v neděli se nám nepodařilo muže najít,“ říká Jiří Matzner.

„Policisté v neděli hledali muže na Ševětínsku. Vyptávali se lidí, ale stále bezvýsledně. Lidé, kteří nastupují do služby, budou po muži dále pátrat.“
Policisté neznají přesnou podobu pohřešovaného.

„Fotografii jsme od rakouských partnerů nedostali a rodiče ji s sebou neměli,“ řekl v neděli podvečer Jiří Matzner. „Situaci komplikuje i ta skutečnost, že muž neumí ani číst, ani psát.“ Jinými slovy, jde zřejmě o mentálně postiženou osobu.

Pohřešovaný mladík z Rakouska je 185 cm vysoký, má blond vlasy. Na sobě má černé rifle a zimní bundu s výrazným vzorem šachovnice – černobílými kostkami.

Kdo viděl muže, který se vydal zřejmě na jih směrem k domovu, ať se ozve policii na bezplatném čísle 158.