Život mladého muže vyhasl v úterýna železničním přejezdu v Omlenici kolem 14.45 hodin. Fiat Punto vjel pod nákladní vlak.

Ten vlekl automobil zhruba 200 metrů a změnil ho na hromadu šrotu. Muž uvnitř neměl šanci na přežití.

Řidič fiatu jedoucí od Kaplice vjel na trať, a to i navzdory tomu, že světelná signalizace fungovala a upozorňovala, že se k přejezdu směrem od Rakouska blíží vlak.

„Řidič fiatu srážku nepřežil. Jestli byl ve vozidle ještě někdo další, šetří policisté,“ sdělila chvíli poté mluvčí českokrumlovské policie Michaela Hončíková. „Podle prvotních informací je vlak značně poškozen, lokomotiva a několik vagonů je mimo trať. Došlo i k poškození železniční signalizace a kolejí.“

„Vykolejilo dvanáct vagonů,“ doplnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. „Na místě je jednotka z Kaplice a hasiči Českých drah.“

„ Na místo přiletěla i letecká záchranná služba, naše jednotka jede vyprostit havarovaný vůz a mrtvého,“ dodal krátce před 16. hodinou ředitel Hasičského záchranného sboru Český Krumlov Pavel Rožboud. Zhruba v 16.30 hodin převzali velení na místě drážní hasiči. Vlaková souprava zcela zatarasila železniční přejezd. Auto bylo stále zaklíněno pod vlakem, nicméně zasahující hasiči se pustili do vyprošťování mrtvého řidiče.

V délce asi 150 metrů jsou koleje vytrhané a zohýbané tak, že se vlní jako nudle. Trať je vážně poškozená v úseku od omlenického nádraží až k silům agropodniku.

Dopravu v okolí odkláněli policisté tak, aby se bez problémů dostali domů lidé bydlící kolem. Mimo trať stály čtyři vagony. V té chvíli už se vědělo, že v autě zemřel místní jednadvacetiletý mladík.

Od okamžiku nehody fungovala z Kaplice pro cestující vlakem náhradní autobusová doprava. „A to i na mezinárodní lince směrem do Rakouska,“ přitakal Petr Šťáhlavský z Českých drah. Trať měla být uzavřena odhadem až 24 hodin.