Tragická dopravní nehoda se stala asi patnáct minut před sedmou hodinou ranní na křižovatce ulic Husova a Na Dlouhé louce v Českých Budějovicích poblíž výstaviště.

Zemřel při ní jak řidič, tak jeho spolujezdkyně – mladá cizinka. Dvojice spěchala v osobním autě od Čtyř Dvorů do centra města.

Na křižovatce s hlavním tahem E55 se osobní vůz prakticky čelně střetl s děčínským autobusem, který se vracel s rekreanty z Chorvatska. Jednalo se o autokarový zájezd cestovní kanceláře DEZKA.

Jeho řidič, který jel podle předpisů, se snažil srážce vyhnout, strhl volant a tak tak, že se autobus vyhnul sloupu trolejového vedení.
Zatímco všech 47 osob v autobuse přestálo nehodu bez vážnější újmy na zdraví, pouze jedna cestující byla ošetřena s lehkým zraněním, oba lidé v autě podlehli na místě vícečetným traumatům, která se neslučovala se životem.

„Jelikož se objevily různé informace ohledně počtu zraněných v autobuse, krajské operační středisko hasičského sboru zjistilo přímo od záchranné služby, že v autobuse byla zraněná jedna žena, která měla poraněné koleno,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů.

V době nehody bylo nutné řídit se svislými značkami. „V tu dobu na křižovatce skutečně nefungovaly semafory,“ potvrdila okresní policejní mluvčí Regina Tupá s tím, že přednost na křižovatce mělo dávat osobní auto.

U nehody zasahovali společně se Záchrannou zdravotnickou službou a Policií ČR také profesionální hasiči.
„Policie částečně uzavřela silnici, hasičský záchranný sbor poskytnul cestujícím pro momentální útočiště vlastní autobus a vyjednal také poskytnutí náhradního autobusu pro další cestování,“ uvedla Matějů.