Podezřelý muž je na svobodě.

„Stále vedeme přípravné řízení, na které je lhůta tři měsíce. Řidiči jsme nesdělili obvinění , pořád je veden jako podezřelá osoba,” uvedla mluvčí písecké policie Kamila Ingrišová.

„Písečtí kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti a ublížení na zdraví z nedbalosti,” uvedl v pondělí jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

„Tento případ je složitý v tom, že je třeba vycházet ze znaleckých posudků z oborů zdravotnictví a dopravy, které si policie nechává vypracovat,” dodala mluvčí Kamila Ingrišová.

Podle ní je pro kvalifikaci činu důležité zjistit, který náraz usmrtil ženu, která jela jako spolujezdkyně v bílé Škodě Felicii. Nehoda, při níž se srazilo pět aut, je na Písecku výjimečná.

„Něco podobného nepamatuji, navíc s takto složitým vyšetřováním,” připustila Ingrišová.
Policie stále hledá svědky nehody, bude totiž muset dokázat, že auto Ford Mondeo řídil právě podezřelý 43letý muž z Písecka. Svědkové se mohou ozvat na číslo 158.

Při sobotní nehodě muž ve Fordu Mondeo riskantně předjížděl a střetl se s protijedoucí felicií. Tu odmrštil do pruhu, v kterém původně jel. Nakonec na místě zůstala čtyři auta, viník nehody ujel.

Ještě v sobotu ho zadržela policejní hlídka, která zjistila, že řídil opilý. V dechu měl více než dvě promile alkoholu. Silnice byla uzavřena šest hodin. Na nehodu reagovali i čtenáři Píseckého deníku, na webové stránky napsala i Veronika, která na místě byla krátce po srážce.

„Musím říct, že v tu chvíli, když tam stojíte takhle mezi těmi čtyřmi nabouranými auty, slyšíte dětský pláč, pláč lidí, že někdo umřel, blikající světla majáků policejního auta a čoudící motory, nevíte, co máte v tu chvíli dělat,” napsala Veronika.

„Nenapadne vás vyndat z auta lékárničku, nenapadne vás, jak je stabilizovaná poloha, prostě nic… Myslím, že se z tohoto zážitku budu dostávat opravdu dlouho. Všem zraněným přeji brzké uzdravení a rodině zesnulé paní upřímnou soustrast,” dodala na webu Píseckého deníku Veronika.