Ale ono to není tak jednoduché, dostat se z prekérní situace, a být v kůži řidiče ani humorné. Navíc jsou na jihu místa, kde se nehod stalo víc. Jako jsou například již zmíněné mosty v Písku.

Pozadu nezůstávají ani historické brány v centru Třeboně, Jindřichova Hradce či Českého Krumlova.

Ve čtvrtek 13. 6. po poledni kamion uvízl v Hradecké bráně v centru Třeboně.
V Třeboni v centru města uvízl kamion v Hradecké bráně

Pověstný je také viadukt v Rybníku u Dolního Dvořiště. V roce 2011 se pod tímto mostem zaklínily tři kamiony a zvýšený zájezdový autobus. Ten přišel o celou střechu. Při nehodě se zranilo pětadvacet lidí. Pro bezpečnost zde byly instalovány značky a další prvky, aby se co nejvíce vyloučila možnost přehlédnout blížící se překážku v podobě nízkého mostu.

U Rybníka boural autobus se 44 cestujícími. Šofér nezaregistroval, že je pověstný viadukt nad silnici příliš nízký a při jeho podjetí vysokému autobusu srazil střechu.
Autobus se nevešel pod viadukt, přišel o střechu

V minulosti měli řidiči také problém podjet viadukt úzkokolejky v Lomech u Kunžak. Několikrát zde vyšší náklaďák posunul těleso mostu. Problém se odstranil vybudováním nového viaduktu.

Rovněž viadukt v Budějovicích a trolejové vedení na křižovatce s Nádražní se občas stanou pastí pro řidiče, kteří podcení výšku svého vozidla.

Řidička projela výlohou JYSKu.
OBRAZEM: Kuriózní nehody na jihočeských silnicích. Podívejte se, co se může stát