Opilý muž sedl do auta, riskantně předjížděl a v sobotu v pět hodin odpoledne zabil u Semic člověka. Třiačtyřicetiletý muž jel od Českých Budějovic na Písek.

Za jeho nezodpovědnost zaplatila životem pětašedesátiletá žena, dalších sedm lidí ošetřila záchranná služba.

„Podezřelý muž pravděpodobně riskantně předjížděl, v protisměru se střetl s protijedoucím autem, které náraz odmrštil zpátky do jízdního pruhu, v němž jel podezřelý. Odmrštěné vozidlo narazilo do dalšího auta,” vysvětlila mluvčí jihočeské policie Lenka Holická.

Muž nejen, že neposkytl pomoc zraněným, ale také od nehody ujel. „Policejní hlídka ho poté vypátrala a naměřila mu přes dvě promile alkoholu v dechu. V sobotu nebyl schopen výslechu,” dodala mluvčí.

Na policii teď bude, aby prokázala, že Ford Mondeo, který se účastnil nehody, řídil opravdu podezřelý muž. „Proto bych chtěla poprosit svědky o pomoc. Ozvěte se na linku 158,” doplnila Holická.

Na místo vyjely tři posádky záchranářů z Písku a jedna posádka z Vodňan.

„Záchranáři na místě ošetřili celkem sedm lidí. Pětašedesátiletá žena bohužel zemřela na místě,” uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková. Do českobudějovické nemocnice převezli záchranáři člověka s mnohačetnými poraněními, další tři lidi se středně těžkými poraněními transportovali do písecké nemocnice.

„Sem jsme také převezli na kontrolní vyšetření dvě malé děti bez viditelných známek poranění,” doplnila mluvčí Petra Kafková.

Silnice byla uzavřená šest hodin, auta jezdila přes starou silnici od Semic na Nový Dvůr.