Jejich cesta na celodenní výlet do Hornického muzea v Příbrami skončila ve čtvrtek dopoledne předčasně. Jeden ze dvou autobusů, kde jely děti od 11 do 14 let, havaroval na obchvatu v Písku. Vjel do protisměru a skončil na boku. 
  

Při nehodě se podle informací Marka Slabého, ředitele jihočeské záchranky, zranilo dvacet pět dětí, všechny naštěstí jen lehce. „Čtrnáct bylo převezeno do písecké nemocnice, další do Strakonic, Tábora a Prachatic," upřesňuje na místě. 
   

Jejich zdravotní stav byl pochopitelně hlavním tématem hovorů mezi Monikou Markovou a rodiči dětí. „Naštěstí se jednalo o drobné oděrky, některé děti jsou v šoku," popisuje Monika Marková, zatímco za ní leží na boku autobus. Má poškozenou nápravu. 
  

Cestoval v něm i vedoucí tábora Petr Nekovář. „Když se nehoda stala, spal jsem. Probudil jsem se, až když byl autobus šejdrem. Řvali děti i dospělí," řekl Petr Nekovář. „Naštěstí to dopadlo dobře," dodal. 
 

O tom, že byly některé děti v šoku, svědčí to, že nechtěly nastoupit do náhradního autobusu. Věnoval se jim posttraumatický tým. Děti od hasičů dostaly plyšáky – soptíky. 
 

 Mluvčí písecké policie Kamila Čuřínová sdělila, že příčinu nehody zjišťují. Podle jejích účastníků při ní hrálo roli deštivé počasí. 
 

Monika Marková podotkla, že zájezd do Příbrami opakovat nebudou. Uzavřela, že až se vrátí zpět do tábora, hned všem rodičům zavolá.