„První listopadový den se na policisty obrátili majitelé domu na ulici Jiřího Srnky v Písku. Kdosi jim narazil do zděného plynového rozvaděče a ujel. Škoda je desetitisícová," líčí jeden z nich policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Není ani zdaleka ojedinělý. „Někdy v době bezi 2. až 5. listopadem jel zatím nezjištěný řidič ulicí U Hřebčince a narazil do zaparkovaného osobního automobilu značky Škoda Superb combi. Na poškozených zadních dveřích vozidla je škoda za 30 000 korun," popisuje dílo dalšího neopatrného řidiče.

Stavba dálnice D4 v úseku Mirotice - Háje.
Ještě rok a kousek. Stavba dálnice D4 spolkne do konce roku tři čtvrtky rozpočtu

Následek nehody z 1. listopadu.Následek nehody z 1. listopadu.Zdroj: Policie ČRDokonce šedesátitisícovou škodu má na svědomí ten, kdo boural 3. listopadu kolem půl sedmé večerní se stříbrnou Fabií. „Řidič jel ulicí Kollárova ve směru od Nového mostu. Před domem s číslem popisným 529 narazil do levého boku zaparkovaného automobilu značky Škoda Superb a pokračoval dál," vědí policisté.

„V jednosměrné ulici Na Spravedlnosti v Písku poškodil během noci z 5. na 6. listopadu kdosi dvě zaparkovaná osobní vozidla. Na přímém úseku urazil zpětné zrcátko Fordu Fiesta a poškodil také levý zadní bok Citroenu C4. Opět ujel," uzavírá Kamila Čuřínová Ingrišová výčet karambolů, jejichž viníky se snaží policisté odhalit.

Pomoci mohou svědectví. „Neváhejte, pokud máte jakékoli informace, které by mohly přispět k vypátrání řidičů, volejte linku 974 235 254 či 158," žádá mluvčí.