"Do řeky pod jezem skočily dvě děti, které se začaly topit, za nimi do vody skočily další dvě dospělé osoby, které je chtěly zachraňovat, ale také ony měly v řece problémy," upřesnila Kamila Čuřínová Ingrišová.

Dodala, že tonoucím přispěchal na pomoc muž, který poblíž obracel traktorem seno na poli. Jednalo se o příslušníka Armády České republiky , který měl v tu dobu volno. "Vzal ze zemědělského stroje lano a skočil do vody. Postupně se mu podařilo za přispění dalších svědků na břehu vytáhnout tři tonoucí," uvedla Kamila Čuřínová Ingrišová.

Dospělého muže, který skočil do vody za dětmi, však unesl proud dál po řece. Zachránci společně muže vytáhli z vody asi 290 metrů od jezu, kde okamžitě začali s resuscitací a pokračovali v ní až do příjezdu záchranných složek.

"První byli na místě protivínští policisté, kteří použili k oživování také defibrilátor. S resuscitací pomáhali také protivínští dobrovolní hasiči, přiletěl záchranářský vrtulník, přijel lékař zdravotnické záchranné služby. Přes veškerou snahu a nasazení přítomných se však muže zachránit nepodařilo a lékař na místě konstatoval smrt utonutím," vysvětlila Kamila Čuřínová Ingrišová.

Na místo neštěstí vyjížděli také profesionální hasiči. Psychologickou pomoc rodině poskytoval intervent hasičského záchranného sboru.

"Poučme se všichni z této rodinné tragédie, vždy je třeba přistupovat ke koupání v přírodních vodách opravdu s respektem a opatrně. S letní sezónou budeme častěji trávit čas na koupalištích, u řek i jezů, nepodceňujme sílu vodního živlu," apeluje na všechny Kamila Čuřínová Ingrišová,