Osudná se muži zřejmě stala zkratka přes zátoku Albrechtického potoka, kudy se vydal nepozorovaně z návštěvy u švagra do vlastní chaty. Právě švagr oznámil v sobotu po jedenácté hodině dopoledne na tísňovou linku policie, že příbuzného pohřešuje. "Uvedl, že odešel z chaty, která se nachází v Hladné v chatové oblasti u zátoky na levém břehu řeky Vltavy při ústí Albrechtického potoka. Muž se nepozorovaně rozhodl z této chaty po druhé hodině ranní odejít do své chaty, umístěné před zmíněnou zátokou, kam však již nedorazil," popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Ihned začala rozsáhlá pátrací akce. "Do té byli nasazeni protivínští policisté, zvíkovští policisté na člunu, dopravní policisté i kompletní výjezd píseckých kriminalistů, potápěčská skupina zásahové jednotky Jihočeského kraje, policejní psovod a byl použit i dron. Do pátrání po pohřešovaném se dále zapojili také příslušníci HZS Týn nad Vltavou a HZS Jihočeského kraje s barokomorou. Pohřešovaného muže se bohužel podařilo týnským hasičům nelézt ve 13.30 hodin již bez známek života v hloubce dvou metrů při ústí zátoky," konstatovala mluvčí smutnou zprávu.

Přivolaný lékař na místě stanovil pravděpodobnou příčinu smrti utonutím. "Bližší určí až zdravotní pitva. Na základě prověřování této tragické události mohl v této nešťastné věci sehrát u 43letého muže nemalou roli i alkohol," zmínila.

Případy utonutí řeší bohužel policisté každou letní sezonu. "Prosíme, pomozte nám předejít takovýmto událostem a než se k vodě vydáte, domluvte si se svými blízkými pravidla pobytu a pohybu. Velmi užitečné rady lze nalézt na stránkách www.bezpecnedetstvi.cz/prevence. Zde se nachází desatero bezpečného pobytu u vody," doporučuje Martina Joklová.