Na místo dispečink poslal tři sanitky - z Písku, Milevska a Čimelic, přistával tu i vrtulník, který se právě vracel z jiného zásahu. „Záchranáři ošetřili dva mladé motorkáře, muže a ženu. Žena utrpěla lehká zranění a po ošetření byla pozemní cestou převezena do písecké nemocnice. Muž utrpěl středně těžká poranění končetin a bylo nutné mu poskytnout akutní přednemocniční péči. Pro podání analgézie a infúzní terapie mu záchranáři zajistili žilní vstup, zafixovali jej krčním límcem a imobilizovali vakuovou matrací. Po celou dobu byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Ve stabilním stavu byl následně letecky převezen do českobudějovického traumacentra," informovala mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

Není to zdaleka jediná víkendová havárie, která změnila jízdu na motorce v cestu vrtulníkem do nemocnice. V sobotu v poledne u Bavorova nedalo osobní auto přednost muži na motorce.

Motorkáře po nehodě ošetřovali poslední dubnovou sobotu u Bavorova záchranáři. Na nepozornost řidiče auta doplatil vážným zraněním.
U Bavorova boural motorkář, skončil v budějovickém traumacentru

Další karamboly měli motorkáři v sobotu navečer. Starší jezdec u Milevska nezvládl svůj stroj a skončil v poli. Naštěstí jen lehká zranění jezdců si vyžádaly další kolize na Strakonicku a Jindřichohradecku.

Starší muž skončil v sobotu navečer i se svým strojem daleko v lánu obilí.
Motorkáře karambol katapultoval do pole, přistál několik metrů od silnice

Naopak vážnou nehodu s těžkým poraněním hlavy měl v sobotu jezdec na motokrosových závodech v Netolicích. I pro něj musel vrtulník.

U nehody na motokrosové trati zasahoval i vrtulník.
Při motokrosovém závodu v Netolicích se vážně zranil rakouský jezdec

Záchranáři i policisté apelují: „Jezděte opatrně, dbejte zásad bezpečné jízdy, buďte obezřetní zejména na křižovatkách a rychlostních komunikacích!"