Jak uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová, na místě zasahovala před 18. hodinou podvečerní posádka z Milevska a lékařská posádka z Tábora. „Motorkář byl katapultován několik metrů do pole. Starší muž při pádu utrpěl těžké poranění pohybového aparátu a podezření na zranění hlavy. K nehodě byl následně vyslán také vrtulník Kryštof 13 Letecké záchranné služby Jihočeského kraje," upřesnila.

Motorkáře po nehodě ošetřovali poslední dubnovou sobotu u Bavorova záchranáři. Na nepozornost řidiče auta doplatil vážným zraněním.
U Bavorova boural motorkář, skončil v budějovickém traumacentru

„Záchranáři zraněnému muži pro podání nitrožilních léku zajistili žilní vstup, zafixovali jej krčním límcem a imobilizovali vakuovou matrací. Poté jej při vědomí a ve stabilním stavu letecky transportovali do traumacentra v ČB," doplnila Zuzana Fajtlová.

Jen za sobotu jihočeští záchranáři a policisté vyjížděli ke pěti nehodám se zraněním, u kterých figurovala jednostopá vozidla. „Mezi obcemi Radošovice a Kapsova Lhota na Strakonicku se navečer střetl řidič motorky s osobním vozidlem tovární značky Volkswagen. Motorkář zřejmě nedal přednost v jízdě. Po střetu se lehce zranil. Dále vyjížděli jindřichohradečtí dopravní policisté do Nové Bystřice, kde motorkář sjel do příkopu. Nehoda je šetřena s lehkým zraněním. Poslední večerní nehoda mezi obcemi Bechyně a Bežerovice je v šetření táborských policistů, střetl se tu mladý cyklista s osobním vozidlem tovární značky Toyota. Zde je naštěstí pouze lehké zranění," konstatoval policejní mluvčí